מיזוגים ורכישות

ארקו השלימה את עסקת רכישתEmpire בהיקף של כ- 353 מיליון דולר

הפעילות הנרכשת כוללת אספקת דלקים לכ-1,450 תחנות דלק, ו- 84 תחנות דלק וחנויות נוחות בהפעלה עצמית

חדשות ספונסר 07/10/2020 09:58

א+א- 2

ארקו החזקות מדווחת היום כי השלימה את העסקה לרכישת פעילות חברת Empire Petroleum בהתאם להסכם רכישה שנחתם בחודש דצמבר 2019. בהתאם לעסקה, GPM, שבשליטת ארקו, רוכשת פעילות סיטונאית בהיקף משמעותי הכוללת אספקת דלקים לכ-1,450 תחנות דלק המופעלות על ידי צדדים שלישיים, זאת כאשר טרם העסקה מנתה הפעילות הסיטונאית של GPM אספקת דלקים לכ-140 תחנות דלק בלבד. בנוסף, העסקה כוללת רכישה של פעילות קמעונאית בהיקף של 84 תחנות דלק וחנויות נוחות בהפעלה עצמית. 

 

בעקבות השלמת עסקת אמפייר, פעילות GPM כוללת עתה כ-1,335 אתרים בהפעלה עצמית (בהשוואה לכ-1,250 אתרים טרום העסקה) ופעילות סיטונאית הכוללת אספקת דלקים לכ-1,590 תחנות דלק המופעלות על ידי צדדים שלישיים). פעילות GPM תתפרס על פני 33 מדינות בארה"ב, מהן 10 מדינות ומחוז קולומביה שנוספו במסגרת העסקה.

 

בכוונת GPM לפעול, כבר בטווח המיידי, ליצירת סינרגיה וחסכון בעלויות בהקשר של רכישת פעילות אמפייר, וזאת בין היתר בכל הקשור לתנאי אספקת הדלקים מול ספקי הדלק.

 

התמורה בעסקה, לאחר התאמות שסוכמו בין הצדדים, מסתכמת בכ- 353 מיליון דולר בתוספת סך של כ- 11.5 מיליון דולר בגין יתרות מזומן ועלות המלאי בחנויות הנוחות, בניכוי סכומי פיקדונות ובטוחות אחרות שהעמידו דילרים למועד הקלוזינג. בהתאם להסכם הרכישה, בנוסף לתמורת הבסיס זכאים המוכרים לתמורה נוספת בהיקף של 20 מיליון דולר ועשויים להיות זכאים לתמורה מותנית בסך של עד 45 מיליון דולר.

 

סך של 350 מיליון דולר מהתמורה בקלוזינג שולם מתוך קו אשראי Capital One. בנוסף, במועד הקלוזינג הועמדה ל-GPM ה- Delayed Term Loan A, בהתאם להסכם מימון Ares, אשר שימשה לתשלום יתרת התמורה בקלוזינג וכן מיועדת לשמש את GPM למימון הון חוזר ותשלומים נוספים הקשורים לעסקת Empire.

 

בחודש החולף דיווחה ארקו על חתימת הסכמים מחייבים לעסקת המיזוג עםHaymaker Acquisition Corp. II האמריקאית, שהינה חברת SPAC, שגייסה ביוני 2019 כ-400 מיליון דולר ונסחרת בבורסת הנאסד"ק בארה"ב תחת הסימול HYAC. העסקה כפופה למספר תנאים ואישורים, לרבות אישור האסיפה הכללית של בעלי מניות ארקו ושל בעלי המניות של Haymaker. הצדדים פועלים להשלמת תהליך המיזוג עד סוף שנת 2020.

 

עם השלמת עסקת המיזוג, במסגרת מספר מהלכי מיזוג שיבוצעו תהפוכנה החברה ו-Haymaker לחברות בת בבעלות ובשליטה מלאה של ARKO Corp., שהוקמה על ידי Haymaker בקשר עם הסכם המיזוג ואשר החל ממועד ההשלמה מניותיה מתוכננות להיות רשומות למסחר בנאסד"ק ובבורסה בתל-אביב. תמורת העסקה לבעלי המניות של החברה מסתכמת בכ-2.4 מיליארד שקל (כ-717 מיליון דולר). אריק קוטלר יכהן כיו"ר ומנכ"ל חברת ARKO Corp.

 

אריק קוטלר, מנכ"ל ויו"ר דירקטוריון ארקו ומנכ"ל GPM: "מדובר בעסקה אסטרטגית שהופכת אותנו לשחקן משמעותי ומוביל בתחום ואבן דרך חשובה בעסקת המיזוג עם חברת Haymaker. בעקבות השלמת העסקה, מצפה GPM להכפיל את היקף הדלקים המסופקים על ידה ליותר מ-2 מיליארד גאלונים בשנה, וליהנות מהסנרגיות שאמורות לנבוע מיתרונות הגודל. יחד עם התוכניות האסטרטגיות העתידיות שלנו אנו מאמינים ביכולתנו לצמוח ולהגדיל את חלקנו בשוק".

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  בועה-קלאסית

  עולש 07/10/2020 14:49

 2. 2
  יאאלה עוד אבן דרך נסגרה

  מתי יפסיקו לחסום אותה בכוח חחחחח לא יעזור כלום היא בדרך ל 600 לפחות

  מוטי 07/10/2020 14:02