הבורסה עברה לירידות, המדדים המובילים נחלשים 0.2%

מדד הנפט עולה 1.8% על רקע השלמת עסקת שברון-נובל; אלקטריאון מזנקת 4.8%; ירידות באירופה, דקס נחלש 0.26%; ירידות של עד 0.3% בחוזים העתידיים

מערכת ספונסר 06/10/2020 11:45

א+א-

הבורסה המקומית נפתחה בעליות שערים, על רקע העליות בעולם, אך בשעה האחרונה נמחקו העליות והמדדים המובילים עברו לירידות שערים קלות של עד 0.2%.

 

בוול סטריט ננעל יום המסחר בעליות שערים, עם הדיווחים על הטבה במצבו של הנשיא דונלד טראמפ שחלה בקורונה. החוזים העתידיים מצביעים לפי שעה על פתיחה יציבה. הבורסות באירופה ננעלו אתמול במגמה חיובית והמסחר באסיה מתנהל כעת בעליות. בורסת תל אביב רשמה אתמול עליות שערים; מדד ת"א 35 עלה 1.2% ומדד ת"א 125 עלה 1.1%.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער שלילי בדולר רציף ובפער חיובי על מדד ת"א 35. מבין מניות המדד בולטות היום מניית אופקו הלת’ בפער חיובי של 4.93%, מניית טאואר חוזרת בפער חיובי של 1.42%, מניית איי.אפ.אפ בפער שלילי של 1.19%. מניית לייבפרסון חוזרת בפער שלילי של 0.32%.

Telefónica מרחיבה את פתרון אבטחת הסייבר של אלוט. ספקית התקשורת הספרדית מרחיבה את שירות האבטחה על מנת להגן על עסקים קטנים ובינונים ברחבי ספרד מהתקפות סייבר.

 גילת וקומטק ביטלו את הסכם המיזוג. בהליך פשרה שאושר בבית המשפט הכלכלי של דלאוור הסכימה קומטק לשלם לגילת 70 מיליון דולר כפיצוי.

הבורסה לניירות ערך מציעה הקלות בכללי השימור בשל המשבר הכלכלי. על פי ההצעה שפורסמה להערות הציבור, הבורסה לא תקיים את בחינת השימור התקופתית וכתוצאה מכך, לא ישלחו התראות חדשות לחברות שלא עומדות בדרישות השימור.

שר הבריאות אישר יצוא קנאביס במסגרת פיילוט לשלושה חודשים. חברות שיוזילו את מחיר מוצריהן הנמכרים בישראל יוכלו לייצא לרחבי העולם. פנאקסיה, קנדוק, יוניבו, טוגדר, תיקון עולם BOL ושיח ישתתפו. פארמוקן לא תיקח חלק בפיילוט.

פארמוקן ובזלת בתגובה לפיילוט יצוא הקנאביס: ”מדובר ביוזמה שאינה כלכלית. לא נהיה מוכנים ליצור מפחי נפש בקרב המטופלים בשל הבטחות שלא ניתן לעמוד בהן".

 מגדל ביטוח משתתפת במימון הקמת מרכז אחסון מידע בכ - 350 מיליון ₪. בשנה האחרונה ביצעה מגדל 6 עסקאות של מימון מרכזי מידע בינלאומיים בהיקף כולל של כמיליארד וחצי ₪. עד סוף השנה תממן מגדל עסקאות בהיקף של 2 מיליארד ₪.

באטמ קיבלה הזמנה לערכות אבחון קורונה מרשת מעבדות באירופה. היקף ההזמנה עומד על כ - 4.3 מיליון יורו. ההזמנה כולה תסופק במהלך הרבעון הרביעי של השנה, ובאטמ מצפה לקבל הזמנות נוספות מהלקוח.

ירידה של 0.7% בהוצאות בכרטיסי אשראי חלה בספטמבר. משיכות המזומן בכספומטים ירדו בהיקף של 7.8% לעומת ספטמבר 2019. עליה של למעלה מ - 10% נרשמה בעסקאות אונליין. ברכישות פיזיות בכרטיסי אשראי חלה ירידה של כ - 12.5%.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה