באטמ קיבלה הזמנה לערכות אבחון קורונה מרשת מעבדות באירופה

היקף ההזמנה עומד על כ-4.3 מיליון יורו; ההזמנה כולה תסופק במהלך הרבעון הרביעי של השנה; באטמ מצפה לקבל הזמנות נוספות מהלקוח

חדשות ספונסר 05/10/2020 10:20

א+א-

חברת באטמ קיבלה הזמנה ראשונית בסך 4.3 מיליון יורו לבדיקות PCR שלה לאבחון קורונה בזמן אמת ולמערכות הדיאגנוסטיקה. ההזמנה מהלקוח תסופק במהלך הרבעון הרביעי 2020. הקבוצה מספקת עדכון גם עבור הבדיקות החדשות שלה שפותחו למחלות בדרכי הנשימה.

 

הלקוח החדש הוא רשת מעבדות פרטיות משמעותית שמטה הנהלתה באיטליה. הרשת מספקת בדיקות קורונה ברחבי אירופה, בעיקר עבור ארגונים גדולים כמו שדות תעופה. ההזמנה היא לבדיקות PCR בזמן אמת (אנטיגן) של הקבוצה המאבחנות אם אדם נושא את נגיףSARS-CoV-2 אשר גורם למחלת הקורונה.

 

כחלק מהזמנה זו הלקוח רכש את המכשור הרלבנטי לבדיקות אלו הכולל את ה-Ampilab qPCR ומכונת המיצוי האוטומטית Extralab. באטמ מצפה לקבל הזמנות משמעותיות נוספות מלקוח זה במהלך רבעון 4 של 2020 וב-12 החודשים לאחריו.

 

בנוסף, הקבוצה מעדכנת בעניין התקדמות הבדיקות החדשות שלה. באטמ החלה לספק את בדיקות האנטיגן לאבחון קורונה אשר שודרגו לאבחן את גן S (מסוג Spike), כפי שהוכרז ב-15 ביולי 2020. באמצעות הוספת האבחון לגן S, בדיקה זו מספקת תוצאות מדויקות ביותר ואבחון נגיף הקורונה גם בקרב חולים עם רמות חולי נמוכות (עומס נגיפי נמוך). תהליך זה חשוב ביותר למניעת הפצת המחלה על ידי חולים שהם ללא או בתחילת הסימפטומים ואינם מודעים למחלתם ומדביקים ובחלק מהמקרים מדביקי על של המחלה.

 

בדיקה נוספת, הכוללת מספר מחוללי מחלות נשימתיות כגון קורונה, שפעת והצטננות קשה שהינם גורמים נגיפיים וכמה חיידקים מחוללי דלקות ריאה, שהוכרזה אף היא ב-15 ביולי 2020, נמצאת בשלבי ניסויים סופי וייצור כך שאספקה צפויה להתחיל במהלך רבעון רביעי 2020.

 

עוד מבהירה החברה כי החל ייצור הבדיקות הביתיות של הקבוצה, בפיתוח משותף, למחלת שפעת, לאחר שקיבלו אישור CE ושלב הניסויים הסתיים. בנוסף הקבוצה מציגה התקדמות משמעותית בפיתוח המשותף של הבדיקות הביתיות למחלקת הקורונה, אשר נמצא בשלב פיתוח מתקדם.

 

ד"ר צבי מרום, מנכ"ל באטמ: "אנו שמחים לקבל ההזמנה מלקוח משמעותי חדש הנמצא בדירוג המקצועי ביותר של המעבדות האירופאיות לבדיקות אבחון לנגיף הקורונה ולמכשור הדיאגנוסטיקה שלנו. העניין הרב בפתרונות שלנו גובר לאור העובדה שמגפת הקורונה מתפשטת בכל העולם במקביל לתחילת עונת השפעת. אנו מאמינים כי נקבל הזמנות גדולות נוספות מלקוחות קיימים כמו גם מלקוחות חדשים עבור מוצרים אלו.

 

אנו גם שמחים על ההתקדמות שעשינו עם הבדיקות החדשות שפותחו על ידינו לאבחון קורונה, שפעת ומחלות אחרות בדרכי הנשימה. הודות לפלטפורמה הדיאגנוסטית החדשנית שלנו, אנו יכולים להציע פתרון מקיף ברמה גבוהה ולסייע להגן על בריאות הציבור במגפה הנוכחית ומעבר לה." 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה