בזן: הסכם רכישת הגז משותפות תמר אושר ברוב של 100%

דלק צירפה חתימתה להסכם ובכך השלימו כל שותפות המאגר את החתימות; ההסכם המשופר יחסוך לבזן 30-45 מיליון דולר בכל תקופת ההסכם, בדגש על שנת 2021

חדשות ספונסר 04/10/2020 12:02

א+א-

בתי זיקוק לנפט (ת"א: בזן), תשלובת הזיקוק והפטרוכימיה, מודיעה היום כי האסיפה הכללית של בעלי מניותיה אישרה ברוב מוחלט של 100% את הסכם הביניים החדש לרכישת גז טבעי משותפות תמר בתנאים משופרים. קבוצת דלק צרפה אף היא את חתימתה להסכם, יחד עם שאר השותפות במאגר.

 

הסכם הביניים החדש עם שותפות מאגר "תמר" יחול עד להתחלת פעילות מאגר "כריש" של אנרג’יאן ומחליף את הסכם הביניים הנוכחי, שנחתם עם השותפות במאי 2019. ההסכם צפוי להוזיל את עלות הגז הטבעי לבזן בהיקף משוער של 30-45 מיליון דולר לכל תקופת ההסכם, ובעיקר בשנת 2021.

 

ההסכם החדש מוזיל את עלויות הגז הטבעי של בזן בתקופת הביניים, מתום הסכם ’תמר’ המקורי (שהסתיים ביוני השנה) ועד להתחלת אספקת הגז ממאגר כריש בפועל, והוא מבטיח לבזן את מלוא צרכי הגז לתקופה זו במחיר מוזל וכולל אופציה להארכת ההסכם עד תום שנת 2022. ההסכם נחתם על-יד כל שותפות תמר, לרבות דלק קידוחים, שחתמה עליו אחרונה.

 

משה קפלינסקי מנכ"ל קבוצת בזן: "ההסכם יביא לחסכון של עשרות מיליוני דולר בשנת 2021, והדבר יצטרף למהלכים נוספים אותם ביצענו על מנת להוביל את הקבוצה בבטחה במשבר הכלכלי הגדול שחווה המדינה".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה