המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 עלה 1.04% ומדד ת"א 125 עלה בשיעור דומה. בקרב הסקטוריאליים: מדד הנדל"ן טיפס 1.34%, מדד הבנקים עלה 0.75%

מערכת ספונסר 30/09/2020 17:48

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות שערים על רקע פתיחה חיובית בניו יורק. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של 1.04%, מדד ת"א 125 עלה בשיעור של 1.06% ומדד ת"א SME60 עלה 0.90%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הנדל"ן עלה 1.34%, מדד הבנקים עלה 0.75%, מדד התקשורת עלה 1.64%, הנפט והגז ירד 0.18%.

מחזורי מסחר גדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות לאומי, פועלים, איי.סי.אל, מזרחי טפחות, טבע, דיסקונט ואופקו הלת’, בעליה. מניית נייס ריכזה מחזור מסחר גדול בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית אשטרום נכסים שעלתה 18.35% על רקע הצעת רכש חליפין, תמורת מניות קבוצת אשטרום. אחריה עלו מניות סלקום, דלק רכב, אופקו הלת’, דלתא, או פי סי אנרגיה, קנון וקמהדע.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית איתמר שירדה כ – 4.93%, ואחריה ירדו מניות קבוצת אשטרום, הכשרת הישוב, גזית גלוב, המלט, בזן, בזק ואודיוקודס.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.54 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח כאמור המסחר במגמה חיובית למרות העימות הנמוך בין שני המועמדים לנשיאות, שהתקיים אמש. באירופה עליות שערים קלות.

היום הוגשה הצעת רכש חליפין למניות אשטרום נכסים, כאמור, תמורת מניות קבוצת אשטרום. הצעת רכש החליפין מופנית לכל בעלי המניות של אשטרום נכסים, למעט ביחס למניות אשטרום נכסים המוחזקות בידי קבוצת אשטרום.

כ - 195 מיליון ₪ הועברו לזכאים לתוספת מענק עבודה לשנת 2020. המקדמה היא על חשבון התוספת למענק עבודה, שאושרה אתמול במליאת הכנסת, בסך של 62% מסכום המענק עבור החודשים אפריל עד דצמבר 2019, ולא תפחת מאלף שקלים.

סייברוואן תבצע פיילוט עם משטרת ישראל. במסגרת הפיילוט תבחן התנהגותם של השוטרים בזמן הנהיגה, באמצעות התקנת מערכות סייברוואן בניידות ואיסוף נתונים מהמערכות אודות אופן נהיגתם של השוטרים והתנהגות הרכבים.

 אורביט קיבלה הזמנה מחיל האוויר האמריקאי בהיקף של כ - 2 מיליון דולר. ההזמנה היא לשדרוג, שירות ותחזוקה למערכות ניהול תקשורת מוטסות מסוג ADAS במטוסי KC-135. ההזמנה התקבלה בהמשך לזכייה בהסכם מסגרת משנת 2018 בהיקף של כ - 58 מיליון ₪.

כלכלני הראל פיננסים מפרסמים דגשים לתיק ההשקעות בשנת תשפ"א; "אחרי הירידות של ספטמבר, היכונו לתנודתיות של אוקטובר”. תמחור חסר ותנודתיות נמוכה יותר תומכים בשמירה על מניות בישראל במשקל יתר בתיק המניות, לצד סקטורים בצמיחה.

ג’מבו הישראלית נגד ג’מבו היוונית: הקבוצה הישראלית הגישה לרשם סימני המסחר התנגדות לרישום הסימן המבוקש של החברה היוונית, בטענה לניצול המוניטין שלה בישראל ומחשש להטעיית צרכנים.

פרופ’ רפי מלניק: ”ההנהגה נכשלה, הממשלה צריכה להקים צוות של כלכלנים ואנשי מפתח במשק שיתכננו את המהלכים של אחרי החיסון, כאשר נחזור לתפקוד נורמלי".

משרד האוצר וההסתדרות הגיעו להסכמות על תשלום ימי בידוד לעובדים. ההסכמות קובעות כי ימי הבידוד ירדו ממכסת ימי המחלה של העובד: שני הימים הראשונים על חשבון העובד, המדינה והמעסיקים יחלקו את העלות של שאר ימי הבידוד.

קנאשור דיווחה על התקדמות בפיתוח תרסיס קנאביס רפואי לטיפול במחלות עור. קנאשור וחברת הפרמצבטיקה ליפידור השוודית, סיימו בהצלחה שלב ראשון של היתכנות במו"פ המשותף. החברות ימשיכו להתקדם לפיתוח המוצר הסופי.

אייסקיור מרחיבה את הסכם ההפצה עם טרומו: טרומו תפעל בלעדית גם בתאילנד להפצת מוצרי אייסקיור. תמורת העסקה עומדת על כ - 7.2 מיליון דולר לתקופה של 6 שנים.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה