מור קופות גמל תשקיע 90 מיליון ש”ח במיזם שערי צדק של ישראל קנדה

מור תשקיע בחברת הפרויקט באמצעות העמדת הלוואת בעלים ותזכה להקצאת מניות שיהוו לאחר ההשקעה 15% בחברה

חדשות ספונסר 29/09/2020 15:07

א+א-

חברת הנדל"ו ישראל קנדה של ברק רוזן ואסף טוכמאייר דיווחה היום על חתימת הסכם עם מור קופות גמל להשקעה בפרויקט מתחם שערי צדק בו זכתה החברה בחודש יולי האחרון בתמורה ל-537.5 מיליון ש"ח.

 

על פי ההסכם, תשקיע מור בחברת הפרויקט בדרך של העמדת הלוואת בעלים בסך של 90 מיליון ש"ח, בתמורה להקצאת מניות בחברת הפרויקט, שיהוו לאחר ההשקעה 15% בחברה. בהתאם לתנאי המכרז, הקצאת המניות כפופה לאישור מרשות מקרקעי ישראל לשינוי ההחזקות.

 

בנוסף חתמו גורמים נוספים על כתבי הצטרפות מחייבים להשקעות נוספות בחברת הפרויקט בדרך של העמדת הלוואות בעלים בסכום כולל של כ-30 מיליון ש"ח בתמורה להקצאה של מניות בחברה שיהוו לאחר הקצאתן 5% בחברת הפרויקט. ההסכמים של השותפים הנוספים, שהחברה לא מפרסמת את שמם, עתידים להיחתם בימים הקרובים.

 

נכון למועד זה, הפקידו מור והשותפים הנוספים בחשבון הנאמנות סך כולל של 105 מיליון ש"ח (90 מיליון ו-15 מיליון בהתאמה). בכפוף לקבלת אישור רמ"י ולהשקעות השותפים, תחזיק החברה בשרשור סופי ב-80% מהון המניות של חברת הפרויקט ומזכויות ההצבעה בה.

 

במכרז בו זכתה ישראל קנדה הציעה רשות מקרקעי ישראל לרכוש זכויות חכירה במגרש ששטחו כ-17 דונם הנמצא במתחם שערי צדק בירושלים. על המגרש אמורים לקום מלון במבנה קיים לשימור, וכן בתי מגורים, מסחר ומשרדים. תמורת המגרש הנמצא בין הרחובות שמואל ברוך ורחוב יפו תשלם החברה 512 מיליון ש"ח בתוספת מע"מ וכן 25.5 מיליון ש"ח בגין הוצאות פיתוח לרמ"י והמבנה לשימור.

 

על פי תנאי ההסכם עם רמ"י החברה תרכוש זכויות חכירה לתקופה של 98 שנים ועם אופציה להארכת התקופה ל-98 שנים נוספות. כחלק מתנאי המכרז התחייבה ישראל לקנדה לבצע על חשבונה הקמה של מבנה ציבור בשטח כולל של כ-4000 מ"ר לטובת עיריית ירושלים.

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה