רשת הדור החמישי תופעל היום לראשונה בישראל

פלאפון, פרטנר ו-hot mobile קיבלו היום רישיונות להפעלת תדרים בטכנולוגיית 5G; טכנולוגיית הדור החמישי תאפשר העברת מידע במהירות גבוהה ותמיכה במספר רב של חיבורים והתקנים

חדשות ספונסר 29/09/2020 12:10

א+א-

שר התקשורת, חבר הכנסת יועז הנדל, העניק הבוקר רישיונות להפעלת תדרים בטכנולוגיית דור 5 בישראל לחברות: פלאפון, פרטנר ו-hot mobile. האירוע התקיים במעמד מנכ״לית המשרד, לירן אבישר בן-חורין ואנשי ועדת המכרזים בשיחת וידאו, מלשכת שר התקשורת בירושלים ובהשתתפות מנכ״לי החברות שקיבלו את רישיונות ההפעלה: מנכ״ל פלאפון, רן גוראון, מנכ״ל פרטנר, איציק בנבנישתי ומנכ״ל Hot mobile, אילן ברוק.

 

רשת הדור החמישי תאפשר להנות מהטכנולוגיה המתקדמת בעולם. טכנולוגיית זו תוביל את ישראל לחזית הטכנולוגיה העולמית לצד המדינות המתקדמות בעולם. רשתות דור 5 מאופיינות בזמן השהייה נמוך (כמעט היענות בזמן אמת), רוחב פס גדול יותר לשיתוף נתונים מהיר, אמינות גבוהה ואפשרות לחלק את הרשת לשכבות שונות בעלות אפיוני משתמש שונים, כך שאפשר להקדיש חלק מהרשת למטרה מסוימת.

 

טכנולוגיית דור 5 תאפשר יישומים ושירותים חדישים כמו הפעלה מרחוק של מכשירים, בינה מלאכותית, מציאות מדומה (VR), מציאות רבודה (AR), גיימינג, ניתוח ביג דאטה בזמן אמת, עיר חכמה, רפואה חכמה, חינוך מרחוק, יישומי חקלאות חדישים ועוד.

 

שר התקשורת יועז הנדל: ״אנחנו בעיצומו של אחד המשברים הקשים שפקדו את מדינת ישראל, מרבית התהליכים החברתיים בזמן הקורונה מתבססים על תשתיות תקשורת ויכולים להיות ברי קיימא רק עם תשתיות תקשורת מתקדמות, משבר במאפיינים אלו מחייב מעבר לתשתיות תקשורת מתקדמות ואינטרנט אולטרה מהיר שמגיע לכולם. מהרגע הראשון שנכנסתי למשרד ידעתי שזו תהיה המשימה. להצעיד את המדינה קדימה באמצעות האצת פרישת תשתיות התקשורת המתקדמות בנייח ובנייד.

 

אני גאה בתהליכים המואצים שנעשו במשרד, גם במהפכת הסיבים שכבר יצאה לדרך וגם בדור 5. כדי למצות את מגוון הפוטנציאל של הדור החמישי אנו פועלים במקביל לדחיפת הפרישה גם ליצירת אקו-סיסטם לתעשיית הזנק מתקדמת לטכנולוגיית הדור החמישי בשיתוף עם רשות החדשנות. אני שמח על כך שמרגע קבלת תוצאות המכרז החברות לא שקטו על השמרים ועבדו בצורה מהירה על מנת לעמוד בתנאים לקבלת הרישיון."

 

רן גוראון, מנכ"ל פלאפון: ״זהו יום היסטורי בשוק בתקשורת; פלאפון, חלוצת הסלולר בישראל, גאה להפעיל עוד היום ובשעה הקרובה 250 אתרים סלולריים בכל רחבי הארץ תומכי דור 5, כך שכבר היום תושבי ישראל יוכלו לגלוש בדור הבא של הסלולר באזורים שונים מדן ועד אילת; זוהי רק ההתחלה ואנו נמשיך להשקיע בפיתוח הרשת בשנים הקרובות, ולממש את הבשורה הטכנולוגית הגדולה שמובאת היום לציבור בישראל״.

 

איציק בנבנישתי, מנכ"ל קבוצת פרטנר: "תודה לשר התקשורת יועז הנדל ולמנכ"לית המשרד לירן אבישר בן-חורין. זאת דרך מרגשת לפתוח את השנה החדשה, עם בשורה כל כך משמעותית ללקוחות פרטנר, שמהיום מצטרפים למהפכה העולמית של הדור ה-5 באמצעות Partner 5G. ההשקעה בתשתיות המתקדמות ביותר בסיבים האופטיים ובדור 5 היא חלק מהאסטרטגיה שלנו לספק ללקוחותינו גלישה במהירות של עד ג’יגה עם Partner 5G גם בבית וגם בנייד.״

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה