המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים

מדד ת"א 35 ירד 1.58% ומדד ת"א 125 ירד בשיעור דומה. ברקע, דיונים על הידוק הסגר ומגבלות נוספות על המשק. מדד הבנקים ירד כ - 2.8%, מדד הנפט והגז ירד 2.5%

מערכת ספונסר 23/09/2020 17:54

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בירידות שערים. מדד ת"א 35 ירד בשיעור של 1.58%, מדד ת"א 125 ירד בשיעור של 1.57% ומדד ת"א SME60 ירד 0.81%. במהלך יום המסחר נמשכו הדיונים בקרב מקבלי החלטות על הידוק הסגר והטלת מגבלות נוספות על המשק הישראלי ועל התנועה, לאור עלייה בנתוני התחלואה בקורונה. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הנפט והגז ירד 2.5%, מדד הבנקים ירד 2.77%, מדד הנדל"ן ירד 2.3%, ת"א טכנולוגיה ירד 0.97%.

מחזורי מסחר גדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות נייס ואיי.סי.אל, בעליה. מניות לאומי, פועלים, דיסקונט, אלביט מערכות, מזרחי טפחות ובזק, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית דוראל אנרגיה שעלתה 5.97%, ואחריה עלו מניות אלקטרה צריכה, לייבפרסון, אלקטריאון, נובה, טבע, גילת וקמטק.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית אנרג’יאן שירדה כ – 7.11%, ואחריה ירדו מניות רבוע נדלן, אלוני חץ, אפי נכסים, אנרג’יקס, שיכון ובינוי, יוחננוף ואמות.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.74 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח המסחר בנטייה לירידות שערים, ובאירופה מסכים ירוקים.

כותבי הדוח הכלכלי הדו-שנתי של ה - OECD על ישראל: ”תומכים בהמשך המדיניות הפיסקאלית המרחיבה הקיימת”. כותבי הדוח "ממליצים לממשלה להמשיך ולתמוך בכלכלה באופן ממוקד עד להתאוששות הכלכלית".

מנכ”ל אל על גונן אוסישקין במכתב ללקוחות: ”נוכח תחילת יישומו של הסיוע לחברה, אנו יכולים לצאת עתה בפרסום מדיניות החזרים חדשה”, "במקביל, אנו שמחים לבשר כי החברה מתארגנת לחידוש פעילות הטיסה תחת המגבלות הקיימות, החל מאוקטובר".

שר האוצר ישראל כ"ץ יציג את התכנית לשימור העבודה במגזר הפרטי בתקופת הסגר. כ"ץ: "התוכנית תאפשר לממשלה למקד את האכיפה במקומות הנדרשים ולקיים את הסגר ככל שיידרש, עד לירידה המתבקשת בהיקף התחלואה".

הראל תשתף פעולה עם חברת ביטוח מאיחוד האמירויות. לקוחות הראל יוכלו לקבל שירותי ביטוח באיחוד האמירויות ואילו אזרחי האיחוד יוכלו לקבל ביטוחים זהים בישראל.

רפאל תבדוק אפשרות לשלב את היריעות הסולאריות של אפולו פאוור במוצרים ביטחוניים. סולארפיינט תבצע תכנית עבודה שתימשך 13 שבועות ותגיש לרפאל ניתוח תוצאות שאחריו יוחלט על המשך שיתוף הפעולה. אפולו תקבל 50 אלף דולר עבור בדיקת ההיתכנות.

עפר קליין: ”השפעת הסגר הנוסף על האינפלציה תהיה מתונה בהרבה בהשוואה לסגר הראשון". עוד ציין: "בעקבות החזרה להגבלות, צופים שבנק ישראל ימשיך בפעולות הרחבה, יאותת שהוא מוכן להגדיל את תוכנית רכישות האג"ח הממשלתיות ואולי אף יבצע הפחתה סמלית של הריבית".

 המשביר 365 חתם על הסכם הפצה עם מותג האופנה קנת’ קול. המשביר תפיץ את מוצרי החברה בישראל וברשות הפלסטינית. ההסכם הינו לחמש שנים, עם אפשרות הארכה ל - 5 שנים‏ נוספות. החברה מצפה‏ שמכירות המותג יהוו‏ עד ‏10% מהמכירות השנתיות שלה.

מידרוג: רכישת CPV צפויה לחזק את מעמדה העסקי של או.פי.סי. הגדלת פורטפוליו הנכסים המניבים של החברה, וצבר הפרויקטים שבשלבי הפיתוח השונים של CPV, לצד כניסה לתחום האנרגיה המתחדשת, יועילו לצמיחת החברה.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה