קרדיט: depositphotos/bernardbodo

האם החולשה במניות הטכנולוגיה עתידה להמשך?

מדד הנאסד"ק 100, הקטר של השוק מקרטע בשבועיים האחרונים, האם הגיע זמן להוריד חשיפה?

דובי קורן 17/09/2020 12:12

א+א-

מדד הנאסד"ק 100 מורכב מ-100 החברות הגדולות ביותר הנסחרות בבורסת הנאסד"ק. המדד מורכב בעיקר ממניות הטכנולוגיה הגדולות (47.5%) כמו אפל, מיקרוסופט, אינבידיה ועוד.

 

למדד יש משקל של 19.6% לחברות שירותי תקשורת מתוכם אזכיר את פייסבוק וגוגל. סקטור צריכה מחזורית ובו מניות אמזון, חברת הרכבים החשמליים טסלה ורשת בתי הקפה סטרבאקס. סקטור הרפואה 6.6%, צריכה קבועה 4.63%, תעשייה 1.78% ותשתיות 0.62% סוגרים את חלוקת הסקטורים במדד המניות החזק ביותר העולם.

 

מתחילת השנה ועד אתמול עלה המדד קרוב ל-28%, מהשפל של מרץ ועד אתמול עלה המדד מעל 60% (בשיאו אגב עשה מהלך של קרוב ל 80%).

 

בשבועיים האחרונים חולשה נכרת במדד. מניות הטכנולוגיה מאבדות גובה והמדד נסחר חלש ביחס לעבר. בניגוד לכל מימושון שנראה בכל החודשים האחרונים המדד מספק מספר איתותים שליליים בטווח הקצר. הראשון תיקון שקרוב ל 10 מהשיא האחרון שאוטוטו מכניס את המדד להגדרה רשמית של תיקון. אינדיקטורים טכניים שתמכו במדד בכל הגל העולה אם זה ממוצע 20 ומתנד ה RSI נותנים איתותים שליליים.

 

ממוצע 20 נשבר לפני שבועיים והמדד מתבסס מתחתיו בכל הימים האחרונים. אינדיקטור המומנטום RSI נתן סיגנל שלילי לראשונה מחודש אפריל כשהוא יורדת מתחת לרמת 50.

 

מדד נאסד"ק 100, באדיבות stockcharts.com

 

מבחינת מבנה המחירים לא קרה הרבה, שבירה של 11000 בצורה ברורה יכולה להעמיק את המימוש האחרון בשוק, בעיקר שאפל, אמזון ומיקרוסופט נסחרות בתבניות דוביות ונראה שמהלך יורד עלול להפתח שם בכל רגע.

 

מתי אפשר יהיה לנשום לרווחה? מעל רמה של 11600 נקודות בצורה ברורה. על פניו נראה שמימוש מעט יותר עמוק בשוק הוא עניין של זמן ולמשקיעים אולי זמן טוב לקחת רווחים.

 

בהצלחה לסוחרים.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה