נגיף הקורונה

המדינה תקצה 86 מיליון שקלים למכון הביולוגי לפיתוח חיסון ונוגדן לקורונה

המכון יחל בתכנית ניסויים אחרי חגי תשרי; בני גנץ: "עובדים מסביב לשעון בכדי לקדם פיתוח חיסון בזמן המהיר ביותר"

חדשות ספונסר 27/08/2020 12:57

א+א- 3

שר האוצר ישראל כ"ץ ושר הביטחון בני גנץ סיכמו היום (ה’) על הקצאת 86 מיליון שקלים עבור חיזוק פעילות המכון הביולוגי הנוגעת לחיסון והנוגדן המפותחים בקורונה. התקציב יועבר בעקבות הצגת תכניות המכון על ידי הדרגים המקצועיים במשרד הביטחון לדרגים המקצועיים במשרד האוצר, כאשר עיקרו נועד לממן את תכנית הניסויים שאמורה להתחיל אחרי חגי תשרי.

 

שר האוצר ישראל כ״ץ: ״כחלק מהמאמצים האדירים שאני משקיע לטובת כלכלת ישראל ובשל החשיבות העצומה של החזרת המשק והחיים לשגרה בריאה ואיתנה, סיכמנו היום על הקצאת 86 מיליון שקלים למכון הביולוגי כדי לאפשר התקדמות עם שלבי פיתוח החיסון והנוגדן לנגיף הקורונה. אמשיך לפעול למען אזרחי ישראל ופיתוח הכלכלה ולאפשר את המשך עבודת המכון הביולוגי על מנת שיוכלו להתקדם בפיתוח החיסון״.

 

שר הביטחון בני גנץ: "המכון הביולוגי עוסק בימים אלו במשימה לאומית מצילת חיים, ומחובתנו לאפשר לו את האמצעים לכך. חוקרי המכון כולם שהתגייסו למאמץ, עובדים מסביב לשעון בכדי לקדם פיתוח חיסון בזמן המהיר ביותר ואני מברך על המשך התמיכה החשובה של משרד האוצר והממשלה כולה בתוכניות המכון. נמשיך ללוות את התהליך מקרוב ונתמוך בו ביחד עם כל הגורמים בממשלה ובשיתוף פעולה מלא עם משרד הבריאות".

 

בדיון שנערך בועדת המדע והטכנולוגיה בכנסת בשבוע שעבר אמר פרופ’ שמואל שפירא מנהל המכון הביולוגי, כי תחילת הניסויים בבני האדם צפויה לחודש אוקטובר, אך הבהיר כי הפאזה השלישית בניסוי מורכבת ולוקחת זמן. "המטרה שלנו היא לא להיות ראשונים אלא להביא חיסון לאזרחי מדינת ישראל. אני חושב שנביא חיסון טוב למדינת ישראל בפרק זמן שהוא סביר", הוסיף שפירא.

 

 

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  הגיוני מאוד שזה יהיה כמו השפעת,

  כל שנה חיסון מחדש. ואת זה כולם יקבלו, לא כמו השפעת שרוב האוכלוסייה בכלל לא מתחסנת. הגיוני גם שזה יהיה חיסון חובה. לפחות בשנים הראשונות, הטראומה עוד תהיה טרייה.. אין שום סיבה להיות תלויים בחברות זרות.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  RMA 27/08/2020 13:13

 2. 2
  חברות יכולות לפעול הרבה יותר מהר

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  חגי8000 27/08/2020 13:04

 3. 3
  נראה לי עובדים לאט מדי אצלנו

  עד שהמכון הלא נודע הזה יוציא חיסון כבר יצאו לפחות 3 חברות עם חיסונים מאושרים.. עכשיו המדינה נזכרה להשקיע? במבחינתי כמה שיש יותרהצהרת יש לי פחות אמון... כבר לפני 4 חודשים בנט צייץ שיש פטנט לחיסון, מה עושות שאר החברת שמפתחות חיסונים?
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  shlompya 27/08/2020 13:02