דוחות כספיים

ירידה בהכנסות וברווח הנקי של אלוני חץ ברבעון השני של השנה

החברה הציגה צניחה של ב-98% ברווח הנקי ברבעון בשל הפסדי שערוך; למרות הקיטון בתוצאות, כל חברות הקבוצה החליטו לשמור על מדיניות הדיבידנדים שלהן לשנה זו

חדשות ספונסר 25/08/2020 10:17

א+א-

חברת הנדל"ן אלוני חץ פרסמה את תוצאותיה לרבעון השני של השנה ולמחצית הראשונה הכוללות את פעילות הקבוצה וחברות הבת שלה אמות, אנרג’יקס, CARR בארה"ב, Brockton Everlast בלונדון והציגה ירידה חדה ברווחים הנובעים משערוכי נכסים ברבעון האחרון.

 

ה-FFO ברבעון השני הסתכם בכ-117.7 מיליון ש"ח, ירידה של 25% לעומת הרבעון המקביל ב-2019, ובשורה התחתונה החברה הציגה רווח נקי של 3.7 מיליון ש"ח בהשוואה לכ-170 מיליון ש"ח ברבעון המקביל. הסיבה לירידה החדה ברווחים היא התאמות בשווי הנכסים של החברה שגרעו 103 מיליון ש"ח ממאזנה וכן בשל חלקה בהפסדי החברות הכלולות שהגיע לכ-23 מיליון ש"ח.

 

במחצית הראשונה הסתכם ה-FFO המיוחס לבעלי המניות בכ-250 מיליון ש"ח לעומת 283 מיליון ש"ח בחציון המקביל אשתקד. הירידה ב-FFO נובעת בעיקר כתוצאה מירידה בשיעור ההחזקה ב-PSP, ומקיטון בדיבידנד מקרנות ברוקטון בשל היעדר מימושים בחציון הראשון.

 

הכנסות החברה הגיעו ל-198 מיליון ש"ח, ירידה של כ-40% לעומת 325 מיליון ש"ח ברבעון המקביל. הרווח הנקי לתקופה הסתכם במחצית הראשונה ב-108 מיליון ש"ח, ירידה של 51% לעומת התקופה המקבילה בה הסתכם הרווח הנקי ב-223 מיליון ש"ח.

 

בחודש מרץ 2020 קבע דירקטוריון החברה כי בשנת 2020 בכוונתו לחלק דיבידנד שנתי מינימאלי בסך של 116 אג’ למניה, שישולם ב-4 תשלומים רבעוניים שווים של 29 אג’ למניה. בכפוף להחלטה ספציפית של הדירקטוריון בתום כל רבעון. עם פרסום הדוחות, ולמרות הקיטון בתוצאות, הודיע הדירקטוריון על חלוקת דיבידנד לרבעון השלישי בסך של 29 אגורות למניה (כ-50 מיליון ש"ח) שישולם במהלך חודש ספטמבר.

 

נתן חץ, מנכ"ל אלוני חץ מסר: "המשבר הנוכחי שאנו מתנהלים בצילו יצר, מטבע הדברים, אי וודאות והאטה כלכלית שגלשה למיתון עולמי. לאורך כל התקופה, חברות הקבוצה בישראל, בארה"ב ובבריטניה עסוקות בניהול אחראי של המשבר הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית, לרבות קשר הדוק עם השוכרים.

 

נכון להיום, למעט "אווירת קורונה", אנחנו עדיין לא חשים בשינוי מהותי בתחום המשרדים בשווקים בהם אנו פועלים. שיעורי התפוסה נותרו גבוהים, הגביה מתנהלת כסדרה וחידושי חוזים מתבצעים בתנאים דומים לטרום המשבר.

 

להערכתנו, האיתנות הפיננסית החזקה של קבוצת אלוני חץ על כל חברותיה, מח"מ חוזי השכירות הארוך של חברות הקבוצה, האסטרטגיה להשקעה לטווח ארוך בתחומי הנדל"ן המניב ובאנרגיות מתחדשות והפיזור על פני שווקים וכלכלות מערביות מהווים יתרון ויוכיחו עצמם גם בתקופה המאתגרת בה אנו חיים."

 

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה