דוחות כספיים

בזן מדווחת על הפסד נקי של 11 מיליון דולר ברבעון השני

הרווח הנקי צנח ב- 138% לעומת הרבעון המקביל; הניצולת של מתקני הזיקוק של בזן עמדה על 80% ומרווח הזיקוק עלה ל- 5.3 דולר לחבית, לעומת 3.8 דולר ברבעון המקביל אשתקד

חדשות ספונסר 06/08/2020 09:36

א+א- 1

על רקע התמשכות משבר הקורונה הגלובלי, בזן מסיימת את הרבעון השני של השנה עם EBITDA מנוטרל מאוחד של 82 מיליון דולר והפסד נקי של 11 מיליון דולר. מתחילת השנה ההפסד המצטבר עומד על 157 מיליון דולר, לעומת הפסד נקי של 92 מיליון דולר במחצית הראשונה של שנת 2019. ההון העצמי של החברה מסתכם ב- 1.2 מיליארד ש"ח והחוב הפיננסי עומד על 892 מיליון דולר.

 

החברה דיווחה כי הניצולת של מתקני הזיקוק של בזן עמדה על 80% ומרווח הזיקוק עלה ל- 5.3 דולר לחבית, לעומת 3.8 דולר ברבעון המקביל אשתקד.

 

משה קפלינסקי, מנכ"ל קבוצת בזן: "על רקע התמשכות משבר הקורונה הגלובלי, בזן מסיימת את הרבעון השני של השנה עם EBITDA מנוטרל מאוחד של 82 מיליון דולר והפסד נקי של 11 מיליון דולר.

 

היתרונות היחסיים של בזן ממשיכים להיות פקטור משמעותי במיוחד בתקופה זו - שוק מקומי חזק, סינרגיה עם תעשיה פטרוכימית ומורכבות תפעולית לצד גמישות מסחרית גבוהה. חוזקות אלו באו לידי ביטוי, בין היתר, בניצולת של מתקני הזיקוק של בזן ברבעון זה, שעמדה על 80% (לעומת ממוצע עולמי של 65%), שאפשרה לבזן לספק את כלל צורכי המשק הישראלי, תוך ייצור סל המוצרים האופטימאלי. מכירות הדלקים בשוק המקומי, שהגיעו לשפל בחודש אפריל, התאוששו באופן משמעותי בהמשך הרבעון. חרף התפרצות הגל השני של נגיף הקורונה בישראל במהלך חודש יולי, מכירות הבנזין והסולר של החברה בשוק המקומי צפויות להגיע בחודשים יולי-אוגוסט 2020 לכ- 90% ביחס לתקופה מקבילה אשתקד.

 

התקופה המאתגרת הזו מספקת תזכורת חשובה לכולנו, בדבר החשיבות של ספק מקומי המייצר מוצרים וחומרי גלם חיוניים למשק, הממשיך להוות עוגן תעסוקתי איתן לעשרות אלפי משפחות באזור הצפון.

 

ברבעון זה בזן המשיכה לבצע מהלכים לצמצום עלויות והקטינה את ההוצאות הקבועות שלה בכ-14 מיליון דולר, לעומת רבעון מקביל אשתקד. בנוסף, הודיעה בזן על שורה של צעדים נוספים לצמצום עלויות, ביניהם הפחתה של היקף ה- CAPEX (השקעות הון) המתוכנן לשנת 2020 לכ- 90 מיליון דולר ואישור תכנית פרישה מוקדמת בהיקף של כ- 23 מיליון דולר הצפויה לתרום להפחתת הוצאות השכר בשנים הקרובות. בנוסף, בזן צפויה לחתום על הסכם גישור חדש לאספקת גז טבעי מאסדת "תמר", עד לתחילת האספקה הצפויה מאנרג’יאן."

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    ההפסד לא מפריע למניה לזנק !!! הבורסה מוזרה !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    א 06/08/2020 11:46