המלצות אנליסטים

בעקבות פרסום דו”חות טבע: לאומי פרטנרס מעלה את ההמלצה למניה ל”תשואת שוק”

"בראי החוב, מנכ"ל החברה עשה עבודה מצוינת בשנה האחרונה, אולם פרופיל הסיכון של החברה נותר גבוה מאוד"

מערכת ספונסר 05/08/2020 16:48

א+א-

מרב פישר שרוני, אנליסטית הפארמה של לאומי פרטנרס, מגיבה לפרסום דו"חות טבע ומעלה את ההמלצה למניה מ"תשואת חסר" ל"תשואת שוק", במחיר יעד של 12 דולר למניה (בדומה למחיר השוק נכון לסיום המסחר אתמול).

לדברי פישר-שרוני, "דו"חות טבע תאמו את תחזיות השוק בשורת המכירות, כאשר שורת הרווח היתה גבוהה בכ-4% מהתחזיות. קשה להתייחס לתוצאות הרבעוניות בראייה השוואתית היות שרבעון זה ספג את מלוא ההשפעה של התפרצות וירוס הקורונה, במיוחד בשוק האמריקאי. כפי שצפינו, מגמת ההצטיידות טרום הסגר, אשר אפיינה את הרבעון הראשון של השנה - קוזזה בחלקה ברבעון הזה, ככל הנראה בעיקר בשל הגבלות התנועה, ו’עודפי המלאי’ אצל הלקוחות. גם בזירת תרופות המקור, המהווות את מנוע הצמיחה העיקרי של החברה, נרשמה צמיחה מתונה יחסית לתחזיות טרום הקורונה, במיוחד בתרופת ה - AJOVY, וזאת על אף השקת המזרק האוטומטי, אשר אמור להביא את התרופה בקו אחיד מול מתחרותיה. יש לציין כי החברה ציינה שמאז השקת המזרק האוטומטי נרשמה צמיחה מהותית בהיקף המרשמים של תרופת ה - AJOVY, כך שייתכן ששיעורי הצמיחה בהמשך השנה יהיו גבוהים יותר".

פישר שרוני הוסיפה כי "טבע הציגה תזרים מזומנים נקי של 582 מיליון דולר, מה שאיפשר צמצום מסויים של החוב הפיננסי נטו, לרמה של 23.9 מיליון דולר. אין ספק שבראי החוב, המכשלה הגדולה ביותר של טבע, מנכ"ל החברה, קר שולץ, עשה עבודה מצויינת בשנה האחרונה. החברה אשררה שוב את התחזית לשנת 2020, על אף השחיקה ברבעון השני".

לסיכום צויין כי "הבעיה העיקרית של טבע נכון להיום נותרה מצבה הפיננסי, ולאור שתי פרשיות משפטיות מהותיות, המתנהלות במקביל בארה"ב, ושעלולות להשית על טבע קנסות מהותיים, חוסר הוודאות יימשך, ופרופיל הסיכון של החברה נותר גבוה מאוד".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה