קרדיט: דורון מיטרני

האם הדשדוש במניית הבורסה לניע מהווה הזדמנות קניה?

מאז הנפקתה לפני כשנה, זינקה מניית הבורסה בכ- 120%. הדשדוש במהלך החודשיים האחרונים מלמד על אפשרות לפריצת השיא והמשך המגמה העולה

דורון מיטרני 27/07/2020 12:12

א+א- 1

הבורסה לניע - עוסקת במסחר וסליקה של ניירות ערך ופועלת באמצעות חברות בנות בבעלות מלאה הכוללות את מסלקת הבורסה, מסלקת מעו"ף והחברה לרישומים, אשר פועלות יחד לקיום מסחר וסליקה בניירות ערך ופעולות נלוות לכך. החל מתאריך 01.08.2019 הבורסה הפכה לחברה ציבורית לאחר שהנפיקה כ- 32% מהון המניות שלה למשקיעים מוסדיים ולציבור.

 

את הרבעון הראשון סיימה הבורסה ברווח של 10.23 מיליון ש"ח, גידול של 89% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. בתאריך 11.08.2020 צפויה לפרסם את דו"ח רבעון 2 לשנת 2020.

 

מאז הנפקתה לציבור זינקה מניית הבורסה בכ- 120%, נכון לזמן כתיבת סקירה זו. בתחילת חודש מרץ רשמה מניית הבורסה שיא חדש ברמה של 1,318 נקודות אשר שיקפה עליה של 85% ממחיר ההנפקה (710 אגורות), אולם משבר הקורונה שהתרחש במהלך חודש מרץ כמעט ומחק את כל העליה מההנפקה. מאז השפל שנרשם בסוף חודש מרץ, המניה התאוששה ובאמצע חודש מאי אף רשמה שיא חדש במחיר של 1640 נקודות.

 

במהלך החודשיים שחלפו המניה מדשדשת מתחת לאזור ההתנגדות האופקי בדמות השיא סביב 1,650 נקודות כאשר טווח המסחר מתחילת החודש הצטמצם 1,500-1,600 נקודות, יתכן בהמתנה לפרסום הדו"ח לרבעון שני שיכלול בתוכו את אפקט משבר הקורונה והזינוק בעמלות המסחר בשל התנודתיות החריפה בשווקים הפיננסים.

 

הבורסה לניע – גרף תקופתי

 

טכנית, מבנה גרף המחירים המתהווה במהלך החודשיים שחלפו תומך בהמשך התנועה העולה לשיאים חדשים, אולם יש להמתין לפריצה והתבססות מעל השיא האחרון סביב 1,650 נקודות כדי לקבל טריגר חיובי לקניה ו/או חיזוק פוזיציה קיימת. במקרה ותרחיש זה יצא לפעול, מחיר היעד העתידי הקרוב סומן באזור 1,850 נקודות.

 

מלמטה, אזור 1,350-1,360 מהווה תמיכה מהותית בדמות התנגדות שהפכה לתמיכה לאחר שנפרצה במהלך חודש מאי האחרון.

 

 

 1. מניות בכתבה
 2. הבורסה לניע בתא

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  בורסה

  מסכים איתך, חושב שהירידה החזקה בתחילת יוני על סמך סכסוך הוועד עם ההנהלה ואז השביתו הבורסה, אנשים ברחו! כעת בהתכנסות יפה, אתמול עשו סולחה, בוא נקווה לטוב. מחזיק.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  zak8 27/07/2020 14:49