קרדיט: depositphotos

האם הגיע הזמן לקנות את מניית לאומי?

מניית לאומי מתקרבת לאזורי תמיכה על הגרף. פוטנציאל לקניה או שהרע עוד לפנינו?

דובי קורן 14/07/2020 12:12

א+א-

בנק לאומי - עוסק בפעילות בנקאית פיננסית בישראל ובעולם. הבנקים פועל במגוון פתרונות בנקאים מספר סוגים של אוכלוסיות יעד, בנקאות פרטית, בנקאות עסקית, בנקאות מסחרית ובנקאות קמעונאית למשקי הבית. חלק ניכר מהשירותים המוצעים בבנק ניתנים באמצעות חברות בנות, כמו חברת כרטיסי האשראי לאומי כארד, שירות משכנתאות, חיתום, שוק ההון ועוד. מניות החברה נסחרות במדד ת"א 35 לפי שווי שוק של 25.1 מיליארד ש"ח.

 

מבלי להעמיק ביתרונות ובחסרונות בנוגע למצבו הפיננסי של הבנק בשל וירוס הקורונה והשלכותיו על הפעילות העסקית במדינה, אנסה להתמקד טכנית בלבד, בהנחה הקבועה שהגרף מתמחר הכי טוב את הנעשה במניית לאומי.

 

ניתוח טכני

כמו מרבית המניות בשוק המקומי, מניות הבנקים בכלל ולאומי בפרט השילו לא מעט ערך מרמות השיא של השנה. בלאומי, קצת מעל 2500 נקודות ועד לרמות השפל של חודש מרץ ברמה של 1600 נקודות והכל בשל וירוס הקורונה, הסגר והשלכותיו על הכלכלה.

 

חלק קטן מאוד מהמניות הנסחרות בבורסה תיקן את הירידות ברמה כזו או אחרת אולם מניות הבנקים דיי נשארו מאחור ובחודש האחרון נראת חלשות ביחס לשוק המקומי.

 

מניית לאומי בונה תבנית של תנועה צידית בחודשים האחרונים. אזור התנגדות סביב 2000 נקודות שהוא אזור התנגדות טכני ופתח פער מחירים שבולם את המחיר. אל מול תמיכה בשפלים האחרונים ברמה של 1710-1720 נקודות שבלמו את המחיר פעמיים מאז חודש מרץ האחרון.

 

בשבוע האחרון המניה שוב מתקרבת לאזור התמיכה שאפשר להגדירו ברמה של 1700/20 נקודות. זהו החלק הלפני אחרון לפני אזור 1600 ממרץ וזה מפריד בין תבנית לנמוכים חדשים מתחת לרמה זו.

 

מניית לאומי – גרף תקופתי

 

ההגעה לאזור תמיכה טכני יכול להביא גם להזדמנות עבור אלא המחפשים היפוך מגמה ובהנחה שטווח המסחר של החודשים האחרונים ישמר ולא נראה נמוכים חדשים. למרות הפוטנציאל להיפוך נראה שהאווירה הכלכלית במשק משפיעה בקנה אחד על השוק המקומי בעיקר לסקטורים פגיעים כמו פיננסים ונדל"ן ולכן בשלב זה נראה שהסיכוי לשבור את התמיכה הקרובה ולראות נמוכים חדשים מעט גבוהה יותר בשלב זה.

 

למי שקצת יותר אופטימי אפשר לעקוב בשל הפוטנציאל להיפוך והשארות בטווח המסחר של החודשים האחרונים, בהצלחה לסוחרים.

  1. מניות בכתבה
  2. לאומי

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה