אחרי זינוק של 50% מהשפל, האם יש עוד מקום לעליות במניית פוקס?

מניית פוקס זינקה בכ- 50% מהשפל שנרשם במהלך חודש מרץ ומאז מדשדשת. מהי רמת המפתח שתוציא את המשך התיקון העולה?

דורון מיטרני 16/06/2020 12:12

א+א- 1

קבוצת  פוקס שבשליטת הראל ויזל היא הקבוצה הקמעונאית הגדולה בישראל. החברה עוסקת בעצמה ובאמצעות חברות בנות בעיצוב, ייצור, שיווק ומכירה של בגדים ואביזרי אופנה בישראל ובחו"ל. הקבוצה מאגדת בתוכה מספר רשתות, בניהן, ללין, חנויות אופנת הגלישה "בילבונג", מותג האופנה האמריקאי אמריקן איגל, רשת ארייה להלבשה תחתונה, חברת הדיסקאונט לבגדי ילדים דה צ’ילדרנס פלייס, חברת האופנה הספרדית מנגו, מותג אופנת הנשים "סאקס" ועוד. מעבר לישראל לחברה נקודות מכירה במזרח אירופה, גרמניה, קנדה ובדרום אמריקה. מניות החברה נסחרות במדד ת"א 90 לפי שווי שוק של 1.86 מיליארד ₪.

 

בתחילת חודש מאיה החלה החברה להחזיר אלפי עובדים מהחל"ת לאחר שהקבוצה קיבלה שורה של הטבות מצד משרד האוצר. בנוסף, החברה צפויה להשיק בקרוב את רשת דרים ספורט שתתחרה ברשת דקטלון. הרשת תשווק ציוד כושר וספורט של מותגים כמו נייקי ואדידס ובכוונת הקבוצה לפתוח 6-5 חנויות ואתר מכירות.

 

בתחילת חודש פברואר המניה רשמה שיא חדש ברמה של 18,900 נקודות ויום למחרת החלה להתממש עד לשפל שנרשם באמצע חודש מרץ סביב 8,970 נקודות. מדובר בירידה של מעל 50%  במחיר המניה בפרק זמן קצר, בדומה למרבית מניות השוק. מאז שרשמה את השפל המניה החזירה כמחצית מהירידה ומתחילת חודש מאי המניה מדשדשת.

 

מהזווית הטכנית, המניה מתקשה בפריצה של רמת ההתנגדות האופקית סביב 14,250-14,300 נקודות כפי שניתן לראות בגרף המצורף. בפועל המניה מתבססת מתחת לאזור זה מתחילת חודש מאי, למרות הודעת החברה על חזרה לפעילות והחזרת העובדים מהחל"ת.

 

פוקס – גרף תקופתי

 

פריצה והתבססות מעל אזור זה תהווה טריגר חיובי לסיום תקופת הדשדוש וחזרה למתווה של מגמה עולה. במידה ותחריש זה יצא לפעול, אזור 14,400 סומן כהתנגדות נקודתית קרובה ואזור 17,300 סומן כמחיר יעד של התבנית הנוכחית. במקרה של מימוש, אזור 11,180 סומן כאזור תמיכה מהותי לטווח הקצר.

 

  1. מניות בכתבה
  2. פוקס

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    להערכתי, היא תעלה הרבה השנה

    19/06/2020 18:56