האם הזהב בדרך לשיא כל הזמנים?

מתחילת השנה הזהב זינק בכ- 9% לשיא של 7 שנים. האם יש עוד "בשר" לעליות?

דורון מיטרני 07/04/2020 12:12

א+א- 1

מחיר הזהב הגיע לשיא של שבע שנים, מאז חודש דצמבר 2012 על רקע חוסר הוודאות בעקבות מגפת הקורונה וירידות השערים החדות שפקדו את השווקים, לצד הזרמת סכומי עתק לכלכלה במטרה למתן את הנזק ולתמוך בכלכלה.

 

בחודש יוני האחרון הזהב פרץ את אזור ההתנגדות המהותי סביב 1,370 דולר כפי שניתן לראות בגרף השבועי המצורף. מאז הפריצה הזהב המשיך לעלות וכעת נסחר בסמוך לאזור 1,700 דולר אשר מסתמן כאזור התנגדות נקודתי בטווח זמן הקצר

 

זהב – גרף חודשי; מקור  StockCharts.com

 

טכנית יש להמתין לפריצה והתבססות מעל אזור 1,700 דולר כדי לקבל טריגר חיובי להמשך המגמה העולה כאשר בטווח הקצר, ביעד הראשון סומן סביב אזור 1,790 דולר והיעד הבא בשיא כל הזמנים סביב 1,920 דולר שנרשם במהלך בחודש ספטמבר 2012.

 

זהב – גרף יומי; מקור  StockCharts.com

 

איך משקיעים בזהב?

קיימות מספר תעודות סל עוקבות אחר נכס הבסיס. תעודת הסל GLD הנסחרת בבורסת ניו יורק היא הוותיקה ביותר. יש לציין כי התעודות אינן מתחייבות לספק את התשואה של הזהב

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    זהב

    מי שיודע לאן כניראה נביא אז גם לא יצטרך לעבוד כמו שיכול לעלות ל2000יכול לחזור ל1500די עם הדמיונות

    ניסים אופיר 08/05/2020 10:48