עוד תוספת לצרות של דלק: סיטיבנק דורש פירעון מיידי של החוב

הבנק טוען כי לאור הירידה בשער היחידות של דלק קידוחים המשועבדות להבטחת החוב העומד כיום על 57 מיליון דולר, קיימת עילה לפירעון מיידי; דלק פנתה לבית המשפט לקבל צו מניעה זמני

חדשות ספונסר 15/03/2020 11:58

א+א- 5

בשבועות האחרונים החלה מגפת הקורונה להשפיע על שוקי ההון בעולם והובילה לשינויים קיצוניים במחירי שווקי ההון ושווקי הסחורות. בתקופה זו חלה ירידה חדה בשערי ניירות הערך בארץ ובעולם ובנוסף לאמור חלה בשבוע האחרון גם ירידה חדה בשערי מחיר חבית הנפט עקב מאבק בין רוסיה לערב הסעודית.

 

לקבוצת דלק, לדלק מערכות אנרגיה ולחברות זרות בבעלות מלאה של החברה המחזיקות בעקיפין ב- Limited Energy Ithaca הלוואות מבנקים זרים ומקומיים אשר מובטחות בבטוחות שונות וכוללות התניות על שערי ניירות הערך של החברה ועל יחידות השתתפות של דלק קידוחים – שותפות מוגבלת וכן התניות על מדדים שונים.

 

הירידה החדה, שחלה ביתר שאת בימים האחרונים, בשערי ניירות הערך של החברה ושל התאגידים המוחזקים על ידה הובילו לכך כי בהתאם להסכמי המימון השונים של החברה ושל חברות המטה אירעו מספר אירועים המקנים לבנקים השונים את הזכות לדרוש השלמה של בטחונות שהועמדו לטובתם או תשלום מזומן כבטוחה או פירעון. החברה וחברות המטה מקיימות דיונים עם הבנקים האמורים לצורך ביצוע שינויים בדרישות ההשלמה האמורות בהסכמים האמורים.

 

ביחס להלוואה אחת אשר הועמדה לדלק אנרגיה מסיטיבנק שיתרתה נכון להיום היא כ-57 מיליון דולר ארה"ב ולהבטחתה שועבדו לטובתו יחידות השתתפות המהוות כ-15% מהון דלק קידוחים, טען הבנק כי לאור הירידה כאמור שחלה בשער היחידות של דלק קידוחים המשועבדות להבטחת החוב אליו, קמה לו עילה להעמדת החוב לפירעון מיידי ובמהלך מוצאי שבת (14.3) דרש את פירעון מלוא החוב.

 

דלק אנרגיה הודיעה לבנק כי היא חולקת על טענתו זו בדבר דרישת פירעון החוב, וכי לעמדתה בנסיבות המיוחדות הקיימות בשווקים בעולם, לאור בין השאר מגפת הקורונה, לא קמה לו העילה להעמדת החוב לפירעון מיידי והיא תפעל בכל האמצעים העומדים לרשותה לעמוד על זכותה זו.

 

דלק אנרגיה פנתה בשעות הבוקר המוקדמות לבית המשפט המחוזי בבקשה לקבלת צו מניעה זמני כנגד סיטיבנק שימנע ממנו מלממש את היחידות וזאת בין השאר מהטעם שלאור המשבר העמוק בשווקים שנגרם בשל אירועי הקורונה, אשר מהווה בבחינת "כוח עליון".

 

לטענת דלק אנרגיה, הדרישה למימוש היחידות בעת הזו אינה סבירה ואינה עומדת בדרישות תום הלב, להם כפוף הבנק הזר. בית המשפט המחוזי בתל אביב, בראשות השופט אורנשטיין, קיבל את בקשת החברה והוציא צו ארעי כנגד הבנק הזר שתוקפו עד החלטה אחרת. לבנק הזר ניתנה תקופה להגשת תגובתו וזאת עד ליום שלישי ה-.17.3.2020.

5 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  אולי מוסדיים בניסיון לשפר פוזיציה

  בהסדר חוב שנראה בלתי נמנע....
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  Gamman 15/03/2020 13:08

 2. 2
  לא ברור מי קונה את המנייה

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  יוקין 15/03/2020 13:01

 3. 3
  עוד סיבה לדאגה למחזיקים

  בחוב ובעיקר במניה.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  sham 15/03/2020 12:51

 4. 4
  מצד שני זה משקף את המצב שלו

  והלחץ שנמצא בו.... אם נדרש לסעד כזה....
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  Gamman 15/03/2020 12:30

 5. 5
  לדעץי ברגע שפנו לבית משפט

  יהיה להם קשה בהרבה לבקש מסיטי עוד כסף או בכלל לעשות איתם עסקים.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  sham 15/03/2020 12:22