אלביט מערכות בארה”ב זכתה בחוזה לאספקת מערכות ארטילריה

היקף החוזה עומד על 200 מיליון דולר; החוזה יתבצע על פני תקופה של 12 שנים

חדשות ספונסר 15/03/2020 10:03

א+א-

חברת אלביט מערכות מדווחת היום כי חברת הבת שלה בארה"ב Elbit Systems of America, זכתה בחוזה בהיקף של 200 מיליון דולר כחלק מתוכנית מערכות התותח המתנייע האוטומטיות של משרד הביטחון (משהב"ט) הישראלי. החוזה יבוצע על פני תקופה של 12 שנים.

 

עסקת התותחים של משרד הביטחון ואלביט יצאה לדרך כבר לפני שנה, כאשר במסגרת התוכניות העתידיות של צה"ל הוקם מטה משותף למנהל הרכש, חיל תותחנים ומנהל המחקר והפיתוח.

 

תכנית התותח המתנייע העתידי של צהל צפויה להתפרס על פני כל העשור ובמסגרת החוזה הישראלי של התוכנית אלביט תספק למערך התותחים גם אחזקה כוללת לתקופה של 20 שנה.

 

כבר בעת חתימת ההסכם לאספקת מערכות תותח מתנייע, הודיעו משרד הביטחון ואלביט שחלק נוסף בתוכנית יבוצע על ידי חברות שונות בארה"ב בהן Elbit Systems of America, LLC.

 

מערכת התותח האוטומטית החדשה פותחה על בסיס ידע וניסיון שנצברו בחברה לאורך עשרות שנים של אספקת מערכות ארטילריה מתקדמות לצבאות רבים. מערכת התותח החדשה היא בעלת יכולות טעינה וכינון למטרה אוטומטיות. מערכת התותח החדשה בוחרת באופן אוטומטי, בהתאם למשימה, את סוג הפגז, את המטען ההודף ואת המרעום הדרושים, מובילה אותם לקנה ומכוננת את הקנה לפגיעה מיטבית במטרות. מערכת התותח החדשה תשפר את אפקטיביות המערך הארטילרי של צה"ל תוך צמצום מספר הלוחמים בכלי והפחתה משמעותית בעלויות התחזוקה.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה