קסטרו ופוקס מוציאות את העובדים לחופשה ללא תשלום

פוקס סוגרת את החנויות אך ממשיכה להפעיל את האתר המקוון; הדיבידנד עליו הכריזה החברה הוקפא; בקסטרו הדממה מלאה גם של חברות הבת והמשך המכירות באתר

חדשות ספונסר 15/03/2020 09:51

א+א-

חברות האופנה מתמודדות עם התפשטות וירוס הקורונה, עם בעיות האספקה מסין, ועכשיו גם עם סגירת הקניונים. אמש הודיע ראש הממשלה על ההנחיות החדשות האוסרות על התכנסויות של למעלה מ-10 אנשים, שמירת מרחק וסגירת מקומות הבילוי והפנאי, ביניהם הקניונים.

 

קבוצת פוקס דיווחה אמש כי בשלב זה חנויות הקבוצה לא יפעלו החל מהבוקר (15.3.2020), אך אתרי המסחר המקוון ימשיכו לפעול ומטה הקבוצה יפעל במתכונת מצומצמת בלבד. בהתאם, הודיעה החברה לעובדיה ומנהליה על יציאה לחופשה ללא תשלום בת 45 יום, למעט מספר מצומצם של עובדים.

 

הראל ויזל, מנכ"ל ובעלי החברה הודיע כי הוא ימשיך לעבוד כרגיל, וכי הוא מוותר בשלב זה על תשלום משכורתו החודשית החל מהתשלום בגין המחצית השניה של חודש מרץ .

 

בנוסף עדכנה החברה כי הדירקטוריון החליט להקפיא את הדיבידנד שהוכרז בשבוע שעבר עד להתבהרות הדברים. החברה נוקטת בכל האמצעיים להקטנת הנזק הכלכלי ועל מנת לשמור את יציבות הקבוצה. ההשלכות על הקבוצה עלולות להיות בעלות השפעה שלילית מהותית, שבשלב זה כמובן קשה לאמוד אותה.

 

קבוצת קסטרו פרסמה הודעה דומה לאחר הודעת ראש הממשלה והודיעה כי מתוך רצון לשמור על בריאות עובדיה, ולצמצם ככל הניתן את הוצאותיה בתקופה המאתגרת בה מצוי המשק העולמי והמקומי, החברה קיבלה החלטה על הדממה מלאה של פעילות הקבוצה, כולל חברות הבת, החל מאתמול בלילה.

 

קסטרו מוציאה את כל עובדי הקבוצה לחופשה ללא תשלום, למעט מספר מצומצם של עובדים חיוניים ומבטלת תשלומים לצדדים שלישיים. משך תקופת הפעילות במתכונת ההדממה אינה ידועה בשלב זה, והחברה תעדכן כמובן בהתפתחויות.

 

פעילות האון ליין של הקבוצה תמשיך ככל שהדבר יתאפשר. להערכת קסטרו, מעבר לקיטון מסוים שחל בהיקפי מכירות החברה עד מועד זה בעקבות המשבר, לצעדי המנע לריסון המשבר הננקטים על ידי הרשויות יהיו השלכות מהותיות על היקפי המכירות עד לביטולן המוחלט בתקופת ההדממה.  

 

הצעדים בהם נקטה הממשלה ישפיעו באופן מהותי מאד על תוצאותיה הכספיות של החברה ברבעון הראשון ובתקופות עתידיות לפי הנסיבות והמשך התפשטות הוירוס. בשלב זה לא ניתן להעריך באופן מלא את מלוא ההשלכות והחברה תבחן באופן שוטף את ההנחיות על מנת לחזור לפעילות בהקדם האפשרי.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה