המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים

מדד ת"א 35 ירד בכ – 3.69% ומדד ת"א 125 ירד כ – 3.36%. מדד הנפט והגז צלל כ – 7.50%

מערכת ספונסר 11/03/2020 17:38

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה גם היום בירידות שערים. מדד ת"א 35 ירד בשיעור של כ – 3.69% ומדד ת"א 125 ננעל בירידה של כ – 3.36%. מדד ת"א SME60 ירד בשיעור של כ – 0.36% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הנפט והגז בלט כשירד כ – 7.50%, מדד הבנקים ירד כ – 4%, מדד הביטוח ירד כ – 5.75% ומדד הנדל"ן ירד כ – 4.2%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות טבע  ונייס בעלייה. מניות לאומי, פועלים, דיסקונט, מזרחי טפחות, אלביט מערכות ושופרסל, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית קומפיוגן שעלתה כ – 20.50% ואחריה עלו מניות רציו יהש, אורמת טכנו, באטמ, נטו מלינדה, מנורה מבטחים החזקות, לייבפרסון וטבע.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית פתאל החזקות שירדה כ – 30%, ואחריה ירדו מניות אופקו הלת’, קבוצת דלק, המלט, אנרג’יאן, צור, קבוצת אשטרום והראל השקעות.

היקף המסחר היום עמד על כ – 2.98 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח המסחר בירידות שערים חדות וגם באירופה מסכים אדומים, אם כי מגמת הירידה מתונה יותר בהשוואה לוול סטריט.

 פנטזי נטוורק חתמה על מזכר הבנות למיזוג עם חברת אייל אייכנר. בכוונת הצדדים לחתום על הסכם סופי תוך 45 יום. במסגרת ההסכם, תרכוש החברה 100% מהון המניות המונפק והנפרע של אייכנר כנגד הקצאה של מניות רגילות בנות 0.20 ש"ח ע.נ כל אחת.

אחרי סגירת התחנה בנתב”ג, רכבת ישראל מעדכנת היום כי בכוונת החברה לדון עם משרד התחבורה ומשרד האוצר על ההשפעות שעלולות להיות על החברה במקרה של המשך התפשטות נגיף הקורונה.

נגיד בנק ישראל פרופ’ אמיר ירון פרסם היום הצהרה משותפת עם ראש הממשלה נתניהו ושרי האוצר והכלכלה אודות ההערכות הכלכלית לנגיף הקורונה: "המערכת הבנקאית בישראל חסונה ויציבה וערוכה לתרחישי קיצון".

תיק החקירה בעניינן של ביונד טיים ופרוטאולוג’יקס הועבר לפרקליטות. החקירה נוגעת לחשד לביצוע עבירות דיווח על פי חוק ניירות ערך. החשודים בפרשה הם אסף סיני, דוד שחם ויאיר פודים.

 פוקס מסכמת את2019 עם גידול של 30% בהכנסות. הרווח הנקי השנתי עמד על 241.1 מיליון ש"ח בהשוואה לכ - 152.8 מיליון ש"ח בתקופה המקבילה. החברה לא צופה השפעה מהותית של וירוס הקורונה על הכנסותיה ב – 2020.

 קמהדע תחל בפיתוח טיפול מבוסס נוגדנים כנגד נגיף הקורונה. החברה מתכננת להשתמש בטכנולוגיית טיהור נוגדנים כדי לפתח טיפול פוטנציאלי בנגיף הקורונה לחולים קשים. אין בטחון שהתוכנית תתבצע בלוחות זמנים שיאפשרו פיתוח טיפול שיאושר על ידי הרשויות הרגולטוריות.

אי.בי.אי: ההפסד הנצבר בתיק הנוסטרו של החברה מסתכם בכ - 20 מיליון ₪. עיקר ההשפעה של הירידות בשווקים היא בפעילות ניהול קרנות הנאמנות וההשקעות העצמיות של החברה, אך בנוסף צפויה פגיעה בהכנסות מפעילות ניהול התיקים.

 אספן גרופ מממשת נכסים בגרמניה תמורת כ - 625 מיליון שקל. חלקה של אספן במכירה כ - 486 מיליון שקל. החברה תרשום בעקבות העיסקה רווח של כ - 103 מיליון ₪.

פנאקסיה ישראל תמכור ותפיץ שמן קנאביס רפואי בדנמרק, באמצעות STENOCARE, מפיצת מוצרי הקנאביס הרפואי הגדולה בדנמרק. הצדדים בוחנים שיתוף פעולה במדינות נוספות באירופה.

קבוצת תשובה מכרה 70% מההחזקות באלעד מגורים החדשה לישראל קנדה. תמורת הרכישה מוערכת ב - 205 מיליון ₪. קבוצת תשובה תמשיך להחזיק ב - 25% בחברה, 5% נוספים יוחזקו על ידי רונן יפו, מנכ"ל אלעד מגורים החדשה.

 ספאנטק מדווחת על גידול בביקוש למוצרי החיטוי של החברה ועל חשש מפגיעה בכושר הייצור. לקוחות החברה מבקשים להגדיל ולהקדים הזמנות של מטליות חיטוי. לחברה חומרי גלם המספיקים ל – 5 – 6 שבועות. בטווח הבינוני, קיים חשש מפגיעה בתעבורת סחורות וזמינות עובדים.

 אוריין מדווחת כי על פי ממצאיה, קיימת היתכנות לפתרונות חלופיים ליבוא מטענים. בתוך כך החברה מדווחת על מאמצים למנוע פגיעה בפעילותה בעקבות מגבלות שהטיל בימים האחרונים משרד הבריאות על המגיעים ארצה מכל היעדים (הנחיות הבידוד).

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה