קמהדע תחל בפיתוח טיפול מבוסס נוגדנים כנגד נגיף הקורונה

מתכננת להשתמש בטכנולוגיית טיהור נוגדנים כדי לפתח טיפול פוטנציאלי בנגיף הקורונה לחולים קשים; אין בטחון שהתוכנית תתבצע בלוחות זמנים שיאפשרו פיתוח טיפול שיאושר ע"י הרשויות הרגולטוריות

חדשות ספונסר 11/03/2020 13:35

א+א- 1

קמהדע הדואלית, העוסקת במוצרים מבוססי פלזמה, מדווחת היום על התקדמות בפלטפורמת ובפורטפוליו מוצרי האימונוגלובולינים (IgG) שלה.

 

החברה מצטרפת לטרנד החברות המדווחות על ניסויים הקשורים בוירוס הקורונה ומדווחת כי היא מתכננת להתחיל בפיתוח מוצר IgG מבוסס נוגדנים רב-שבטיים כנגד נגיף הקורונה COVID-19 על בסיס טכנולוגיית טיהור הנוגדנים שלה כטיפול פוטנציאלי לחולי קורונה קשים.

 

התכשיר, נוגדן מבוסס-פלזמה כנגד נגיף קורונה (COVID-19) מתוכנן להיות מיוצר מפלזמה של תורמים שהחלימו מהמחלה, אשר צפויה להכיל נוגדנים כנגד נגיף הקורונה (COVID-19). קמהדע מדגישה כי תכנית הפיתוח וייצור המוצר תלויים במידה ניכרת בזמינות הפלזמה המעושרת בנוגדנים ובמתווה הרגולטורי, אשר יוגדר עם רשויות הבריאות.

 

אין בטחון שתוכנית הפיתוח והייצור של המוצר תהיה מוצלחת ותתבצע בלוחות זמנים שיאפשרו פיתוח טיפול בטוח, ויעיל אשר יאושר ע"י הרשויות הרגולטוריות.

 

"המשבר העולמי הנוכחי הנובע מהתפרצות נגיף הקורונה קורא למאמץ מיידי ומרוכז על מנת להאיץ את פיתוחם וייצורם של טיפולים פוטנציאליים, בייחוד למצבים מסכני-חיים" אמר עמיר לונדון, מנכ"ל חברת קמהדע. "קמהדע מתעתדת לנצל את יכולותיה המוכחות לטיהור נוגדנים, ואת הפלטפורמה הטכנולוגית שלה לצורך התנעת פיתוח הנוגדן IgG כנגד קורונה. אנו פועלים עם הרשויות הרגולטוריות ומוסדות הבריאות בישראל על מנת לקדם את תוכניתנו" סיכם מר לונדון.

 

קמהדע מעדכנת באותה הזדמנות על ההתפתחות במוצר הנוגדן IgG נגד כלבת של קמהדע הושק בארה"ב ב-2018 ומשווק ע"י חברת קדריון תחת המותג KEDRAB. הכנסות קמהדע ממכירת KEDRAB לקדריון בשנת 2019 היו 16.4 מיליון דולר, המהווים עליה של כ-39% יחסית למכירות של 11.8 מיליון דולר בשנת 2018.

 

מכירות KEDRAB בארה"ב, על ידי קדריון הסתכמו ב- 31.4 מיליון דולר בשנת 2019, עליה של כ-103% יחסית למכירות שנת 2018 שהסתכמו ב-15.5 מיליון דולר. יתרה מזאת, נתח השוק של KEDRAB בארה"ב עלה מכ-10% בשנת 2018 לכ-20% בשנת 2019.

 

"אנו מרוצים מאד מהצמיחה המשמעותית במכירות KEDRAB בארה"ב בשנת 2019 ואנו צופים המשך צמיחה בשנת 2020 ואילך" אמר מר לונדון.

 

בנוסף, מוצר ה- IgG נגד כלבת של קמהדע המשווק תחת המותג KAMRAB, זכה באישור שיווק בקנדה בנובמבר 2018. קמהדע וחברת Valneva Canada Inc התקשרו בהסכם שיווק והפצה של המוצר בקנדה ועל בסיס זכיה שארעה לאחרונה במכרז אספקות, החברות מתכננות להתחיל במכירות המוצר בקנדה במהלך שנת 2020.

 

יתרה מכך, קמהדע קיבלה לאחרונה אישור לספק את KAMRAB במסגרת מכרז 2019-2021 מאירגון הבריאות הרב לאומי הפועל במדינות דרום ומרכז אמריקה (PAHO). מכירות KAMRAB דרך PAHO החלו בשנת 2019, וצפויות להמשיך בשנים 2020 ו-2021.

 

עוד מעדכנת החברה כי ב-24 לפברואר 2020, קמהדע קיבלה אישור מרשם הפטנטים וסימני המסחר בארה"ב לבקשת פטנט לשיטת טיפול הכוללת נוגדנים אנושים רב-שבטיים (polyclonal IgG) כנגד נגיף הזיקה. הפטנט יהיה בתוקף עד 2037.

 

התוצאות הפרה-קליניות של קמהדע הראו שיפור משמעותי בתמותה ובתחלואה בעכברים הנגועים בנגיף הזיקה, אשר קיבלו את מוצר ה-IgG נגד זיקה של קמהדע, כמו גם ירידה משמעותית בעומס הנגיפי. העבודה הפרה-קלינית נעשתה בתמיכת המכון לאלרגיה ומחלות זיהומיות (NIAID) השייך למכון הלאומי לבריאות (NIH) בארה"ב.

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    לפני שלוש שנים

    מילת הקסם היתה בלוקצ'יין לפני שנתיים מילת הקסם היתה קנאביס כעת מילת הקסם קורונה|32|
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    יונת דאר 11/03/2020 14:37