אי.בי.אי: ההפסד הנצבר בתיק הנוסטרו של החברה מסתכם בכ-20 מיליון ₪

עיקר ההשפעה של הירידות בשווקים היא בפעילות ניהול קרנות הנאמנות וההשקעות העצמיות של החברה, אך בנוסף צפויה פגיעה בהכנסות פעילות ניהול התיקים

חדשות ספונסר 11/03/2020 11:42

א+א- 1

בית ההשקעות אי.בי.אי מדווח היום כי בשל ירידות השערים המשמעותיות בבורסות העולם ובבורסה בתל אביב, בעקבות תגובת השווקים להתפשטות וירוס הקורונה, קיים חשש להערכת החברה, כי בטווח הקצר תיגרם פגיעה בהכנסות הצפויות.

 

החברה מבהירה שעיקר ההשפעה היא בפעילות ניהול קרנות הנאמנות וההשקעות העצמיות של החברה, אך בנוסף צפויה פגיעה בהכנסות פעילות ניהול התיקים. ההפסד הנצבר בתיק הנוסטרו של החברה מתחילת השנה ועד ה-10.3.2020 מסתכם בכ-20 מיליון ₪.

 

אי.בי.אי מדגישה בדיווח לבורסה כי יכולת התחזית העסקית של החברה לטווח הבינוני-ארוך מוגבלת, שכן חלק משמעותי מהכנסותיה נגזר ישירות מרמות המחירים בשווקי ההון, המאופיינות בימים אלו בתנודתיות חריפה.

 

משך זמן ארוך יותר של המשבר הנוכחי והמשך התפשטות נגיף הקורונה, עלולים להערכת החברה, להביא להשבתת חלקים נרחבים במשק הישראלי והגלובלי. פגיעה כזו, מעצם טבעה, תתאפיין בהשלכות ארוכות טווח על המשק ועל החברה על כלל פעילויותיה.

 

החברה נוקטת בצעדים המחויבים על מנת למזער את השפעת משבר הקורונה על פעילותה העסקית, לרבות קיום הערכות מצב שוטפות והיערכות להפעלת תשתיות ייעודיות הקיימות בחברה לשעת חירום - ככל שיידרש.

 

ברבעון השלישי דיווח בית ההשקעות על גידול בהכנסות מ-228 מיליון ₪ לכ-308 מיליון ₪ וכן עליה ברווח הנקי שהצטבר ל-40.6 מיליון ₪, ומתחילת השנה הציג רווחים של קרוב ל-40%.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    נכנסתי לכמה קופות וקרנות, ב90/10

    במיוחד במכשירים האלה, אלטשולר שחם, פסגות, ירידות של %1.5-3 בתיקים מתחילת המשבר. לא טרגדיה.
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    Taser 11/03/2020 11:47