אספן גרופ מממשת נכסים בגרמניה תמורת כ-625 מיליון שקל

חלקה של אספן במכירה כ-486 מיליון שקל; החברה תרשום בעקבות העיסקה רווח של כ-103 מיליון ₪

חדשות ספונסר 11/03/2020 11:19

א+א-

חברת הנדל"ן אספן גרופ מודיעה היום על 3 מימושים משמעותיים בגרמניה, וזאת במסגרת האסטרטגיה של החברה לממש את נכסיה במדינה זו. החברה מכרה, באמצעות חברת בת בבעלות מלאה, 3 מבני משרדים והייטק בערים דורטמונד, דיסלדורף ומינכן בגרמניה בתמורה כוללת של כ-625 מיליון שקל (כ-156 מיליון אירו).

 

חלקה של אספן בתמורת המכירה הכוללת תסתכם בכ-486 מיליון שקל (כ-121.4 מיליון אירו). יצוין, כי אספן מחזיקה בבעלות המלאה בנכס במינכן, בכ-95% מהזכויות בנכס בדורטמונד ובכ-51% מהנכס בדיסלדורף.

 

עם השלמת העסקה, תכיר החברה-הבת ברווח (לפני מס והוצאות נלוות) בסך של כ-103 מיליון שקל (כ-26 מיליון אירו). כמו כן, להערכת החברה יוותר בידיה תזרים חופשי (לפני מס והוצאות נלוות) בסך של כ-326 מיליון שקל.

 

גיא פרג, יו"ר אספן גרופ: "אנו מברכים על חתימת העסקאות למכירת שלושת הנכסים בגרמניה. לאור מחירי השיא של הנדל"ן במדינה ובשוק המשרדים בפרט החלטנו באופן אסטרטגי לצמצם את הפעילות במדינה זו, לצד המשך הרחבת הפעילות בישראל ובהולנד.

 

עסקה זו מניבה לאספן תזרים ורווח משמעותיים אשר יחד עם שני המימושים המרכזיים שביצענו אשתקד, יניבו לאספן תמורה כוללת של קרוב ל-800 מיליון שקל ותזרים חופשי של קרוב לחצי מיליארד שקל. עיסקאות אלה יאפשרו לאספן לחזק את איתנותה הפיננסית, להקטין את המינוף הפיננסי, ולמקד את עצמה בפיתוח פעילותנו במנועי הצמיחה".

 

בחודש ינואר האחרון דיווחה אספן גרופ, כי חברת מעלות S&P קבעה את דירוג החברה על’ilA’ עם תחזית יציבה. תחזית זו משקפת את הערכת כלכלני חברת הדירוג, כי ב-12 החודשים הקרובים תמשיך אספן גרופ להציג ביצועים תפעוליים יציבים בכל אזורי הפעילות, לצד המשך הפחתת המינוף הפיננסי שלה. כמו-כן, מעריכה מעלות S&P כי השקעות מהותיות ברכישת נכסים חדשים יתבצעו בצורה מאוזנת במקביל למימוש נכסים, ורואה את היחסים המתואמים כהולמים את הדירוג הנוכחי.

 

המימושים בגרמניה מתווספים לשני מימושים משמעותיים שביצעה אספן גרופ במהלך 2019 בהיקף כולל של כ-99מיליון אירו. מימושים אלה כוללים מכירת מבנה משרדים בשטוטגרט גרמניה תמורת כ-48 מיליון אירו וברווח של כ-8 מיליון אירו, ומכירת המרכז הלוגיסטי בהולנד המושכר לקבוצת האופנה הגלובלית "טימברלנד" - תמורת כ-51 מיליון אירו וברווח של כ-7 מיליון אירו. עיסקאות אלה הניבו לאספן תזרים חופשי בסך של כ-52 מיליון אירו.

 

בתוך כך, אספן גרופ ממשיכה להתרחב בשוק ההולנדי, שהוא אחד מהשווקים בהם מתמקדת החברה בשנתיים האחרונות, ושבו היא מזהה פוטנציאל להמשך צמיחה והצפת ערך. בחודש דצמבר האחרון חתמה באמצעות חברה בת ושותפים נוספים הסכם לרכישת 2 בנייני משרדים בערים אוטרכט (Utrecht) וליוורדן (Leeuwarden) תמורת כ-58.8 מיליון אירו, כאשר חלקה החברה הבת בנכסים הינו 32.99%.

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה