חדשות שוק ההון

פנאקסיה ישראל תמכור ותפיץ שמן קנאביס רפואי בדנמרק

תמכור ותפיץ שמן קנאביס רפואי באמצעות STENOCARE, מפיצת מוצרי הקנאביס הרפואי הגדולה בדנמרק; הצדדים בוחנים שת"פ במדינות נוספות באירופה בהן פועלת סטנוקר

חדשות ספונסר 11/03/2020 10:17

א+א- 2

פנאקסיה ישראל מדווחת היום כי התקשרה בהסכם עם STENOCARE, מפיצת מוצרי הקנאביס הרפואי הגדולה ביותר בדנמרק, למכירה והפצה של מוצרי הקנאביס הרפואי של פנאקסיה בשוק הדני.

 

ההסכם נחתם לתקופה של 5 שנים ובמסגרתו סטנוקר, המתמחה בהפצת מוצרי קנאביס רפואי לכ- 70% מהשוק הדני, תשווק, תמכור, ותפיץ את מוצרי הקנאביס הרפואי מתוצרת פנאקסיה לבתי המרקחת המאושרים לכך בדנמרק, כאשר לגבי חלק מהמוצרים הכלולים בהסכם נקבעה חובת אי תחרות על המפיצה, באופן שהיא תהיה מנועה מלהפיץ באזור מוצרים מתחרים. במקביל הצדדים ינהלו מו"מ לבחינת שת"פ במדינות נוספות באירופה בהן פועלת סטנוקר.

 

דנמרק הינה שוק הקנאביס הרפואי בעל חסמי הכניסה הרגולטוריים המחמירים ביותר באירופה, ומאופיין במיעוט מתחרים. לפיכך, על אף היותו שוק קטן יחסית, המונה כ- 10 אלף מטופלים פוטנציאליים מתוך אוכלוסייה של כ-6 מיליון תושבים, השוק הדני הוא שוק אסטרטגי עבור פנאקסיה, ומהווה סמן ימני ו"תו תקן" מבחינה רגולטורית.

 

מספר המטופלים בדנמרק צפוי לגדול תוך כ-4 שנים לכ-40-50 אלף מטופלים, המהווים כ- 1-2% מהאוכלוסייה. זאת ועוד, השוק הדני הינו שוק פרמצבטי, אשר המוצרים בו נמכרים בבתי מרקחת על פי מרשם רופא ובצורת המתן הסופית שלהם, להבדיל מהשוק הגרמני, בו נדרשת הכנה רוקחית מקדימה של המוצרים.

 

כמו כן כיום, מוצרי שמן קנאביס רפואי אינם זמינים בדנמרק, כשמוצר שמן הקנאביס הרפואי היחיד שאושר בה, מתוצרת קנדה, נפסל לאחרונה על ידי שר הבריאות הדני. מכאן, שבשוק הדני ישנו ביקוש גובר מצד המטופלים לצורות מתן מתקדמות יותר כגון שמן במתן תת לשוני וטבליות מבוססות מיצוי קנאביס רפואי.

 

לחתימת ההסכם עם סטנוקר קדם תהליך ממושך של בדיקת נאותות, במסגרתו נבחנה על ידי סטנוקר היערכותה ויכולתה של פנאקסיה לעמוד בדרישות הרגולטוריות המחמירות של רשות התרופות הדנית (Danish Medicines Agency – DMA) ולקבל אישור רגולטורי להפצת המוצרים בדנמרק.

 

החברה צפויה להתחיל במכירות ראשונות של המוצרים בדנמרק עם קבלת אישור ה-DMA, הצפוי בהמשך שנת 2020, בכפוף להשלמת רישום המוצרים להפצה בשוק זה ולקבלת היתר ייצוא מישראל לאירופה. חומר הגלם לייצור המוצרים המיועדים לשוק הדני יגודל על ידי חברת שיח מדיקל גרופ ("שיח", ת"א: שיח) באופן מיוחד, העונה על הקריטריונים הספציפיים של הרגולציה הדנית.

 

ד"ר דדי סגל, מנכ"ל פנאקסיה ישראל, מסר: "הכניסה לדנמרק, שבה הרגולציה המחמירה באירופה, תהווה עבורנו "תו תקן" לכניסה למדינות אירופאיות נוספות. דנמרק היא מבחינתנו שער כניסה למדינות סקנדינביה, אשר כיום אין בהן כלל רגולציה לשימוש בקנאביס רפואי.

 

אנו מצפים לסייע לאלפי מטופלים בשוק צומח וחשוב זה באמצעות הסכם הפצה עם גוף אסטרטגי כסטנוקר, הדומיננטי ביותר בדנמרק בתחום הקנאביס הרפואי, ולספק להם את מוצרי שמן הקנאביס הרפואי האיכותי שלנו, המאופיינים ברמת תקנון והדירות גבוהה מהמקובל בשוק ובמינון מדויק על מנת לתת מענה לדרישות הרפואיות המחמירות ביותר. במקביל, אנו מתקדמים לקראת הסכמי הפצה נוספים במדינות היעד שלנו באירופה, לצד השלמת תהליכי הרישום במדינות אלה."

 

מר תומאס סקובלונד שנגלסברג ((Thomas Skovlund Schnegelsberg, מנכ"ל STENOCARE, מסר "כחברה הממוקדת בייבוא, אספקה והפצה של מוצרי קנאביס רפואי מוגמרים באיכות גבוהה למטופלים בדנמרק, בחרנו בפנאקסיה לאחר בחינה קפדנית של מספר ספקי מוצרי קנאביס רפואי מתקדמים, על מנת לזהות את היצרן/ספק בעל המוצרים האיכותיים והטובים ביותר בהתאם לדרישות הרגולטוריות המחמירות של ה-DMA.

 

צוות המנהלים והמומחים של פנאקסיה, עליהם נמנים רופאים ואף זוכה פרס נובל, הרשים אותנו בגישתו הפרמצבטית לתחום הקנאביס הרפואי, החל משיטות הייצור, המשך בידע וסט הנתונים הקליניים של המטופלים, וכן ביכולת להבין ולעמוד בדרישות ה-DMA. אלה מאפשרים לנו להגיש כבר עם חתימת ההסכם בקשה לאישור המוצר. אנו מצפים להתחיל בפעילותנו המשותפת ולהרחיב את הידע שלנו בנושא יעילות וטיפול במוצרים אלה לטובת מטופלינו."

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  חדשות מעולות

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  man out of fear 11/03/2020 10:29

 2. 2
  חדשות מעולות

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  man out of fear 11/03/2020 10:29