ספאנטק: גידול בביקוש למוצרי החיטוי של החברה וחשש מפגיעה בכושר הייצור

לקוחות החברה מבקשים להגדיל ולהקדים הזמנות של מטליות חיטוי; לחברה חומרי גלם המספיקים ל-5-6 שבועות; בטווח הבינוני חשש מפגיעה בתעבורת סחורות וזמינות עובדים

חדשות ספונסר 11/03/2020 12:12

א+א- 1

חברת ספאנטק מעדכנת היום לגבי השלכות התפשטות נגיף הקורונה על פעילותה של החברה. ספאנטק עוסקת ביצור חומרי גלם המשמשים בעיקר לייצור מגבונים ובין השאר מגבוני חיטוי לשימוש ביתי ובמוסדות בריאות.

 

להערכת החברה, להתפשטות נגיף הקורונה עשויה להיות הן השלכות חיוביות והן שליליות על פעילותה העסקית של החברה. מחד, בשבועיים האחרונים החברה מזהה מגמה של גידול בביקוש למוצריה בכלל, ולמוצריה המיועדים ליצור מטליות המשמשות לחיטוי בפרט. לגידול בביקוש כאמור עשויה להיות השפעה חיובית על פעילותה העסקית של החברה.

 

הגידול בביקוש בא לידי ביטוי הן בבקשה מצד לקוחות להקדמת הזמנות קיימות והן בגידול בהזמנות חדשות, ובימים האחרונים החברה מזהה התגברות של המגמה הזו.

 

מאידך, התפשטות נגיף הקורונה עשויה לגרום לפגיעה בכושר הייצור של החברה בגלל פגיעה אפשרית בשרשרת האספקה העולמית. בטווח הקצר, החברה איננה צופה מחסור באספקת חומרי גלם ומחזיקה במלאי חומרי גלם המספיק לכ- 5 עד 6 שבועות וזאת בנוסף למשלוחי חומרי גלם המצויים בדרכם לחברה. בנוסף, לחברה לא ידוע על ספק מהותי שעצר את פעילות היצור השוטפת או על קשיים באספקת חומרי הגלם.

 

יחד עם זאת, בטווח הבינוני, מדינות רבות, בכללן ישראל, נוקטות בצעדים משמעותיים בניסיון למנוע את התפשטות נגיף הקורונה, ומטילות הגבלות תחבורתיות על נוסעים וסחורות, סגירת גבולות בין מדינות וכיוצא באלה.

 

המשך אספקת חומרי הגלם באופן סדיר מותנה בהמשך פעילות סדירה של מירב ספקי החברה, של הנמלים וחברות הספנות. הטלת מגבלות על נמלי הים ועל תעבורת מכולות גלובלית עלולה לפגוע באופן מהותי בפעילות החברה.

 

בעיה נוספת היא ירידה בזמינות עובדים בשל שהיית עובדים בבידוד בהתאם להוראות משרד הבריאות או מגבלות רגולטוריות אחרות בישראל או בארה"ב. החברה מבהירה כי דרשה מכלל עובדיה להימנע מטיסות ומהשתתפות בכינוסים והתכנסויות רבות משתתפים. מתחילת האירוע ועד למועד הדיווח, עובד חברה אחד שהה בבידוד לתקופה קצרה ושב לעבודה סדירה.

 

את הדיווח לבורסה מסכמת החברה ואומרת כי נכון למועד זה  אין ביכולתה להעריך ולכמת את השפעת המשך התפשטות נגיף הקורונה על תוצאות פעילותה העסקית.

 1. מניות בכתבה
 2. ספאנטק

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  בדרך לרבעון (ואולי שנת) שיא

  מוכרים את המלאי ואת כל יכולת הייצור מפנים לתחום המגבונים ( מוצר פרימיום)
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  redbear 11/03/2020 10:21