קומפיוג’ן: סימנים ראשונים מעודדים של פעילות אנטי-סרטנית בניסוי שלב 1

COM701 הראה פעילות אנטי-סרטנית ראשונית של תגובה חלקית מאומתת בחולה עם סרטן שחלות; הנתונים תומכים בהוספת בחינה של סרטן המעי הגס מסוג MSS בשלב הניסוי המורחב

חדשות ספונסר 09/03/2020 14:44

א+א- 1

חברת קומפיוגן המפתחת תרופות לאימונותרפיה של סרטן, הודיעה היום על נתונים מעודכנים משלב העלאת המינונים בניסוי שלב 1 של COM701 בחולים עם סרטנים מוצקים מתקדמים אשר מיצו את האפשרויות הטיפוליות שקיימות כיום.

 

COM701 הוא נוגדן טיפולי ראשון מסוגו הנמצא בפיתוח כנגד PVRIG מסלול ביולוגי חדש המעכב את מערכת החיסון שהתגלה באמצעים חישוביים על ידי קומפיוג’ן ומהווה חלק מהציר הביולוגי הקרוי DNAM, הכולל גם את המסלול הביולוגי של TIGIT, המעכב גם הוא את מערכת החיסון.

 

דר’ ענת כהן-דייג, נשיאת ומנכ"לית קומפיוג’ן, אמרה, "אנחנו ממשיכים להיות מעודדים מהנתונים המעודכנים התומכים בהחלטה להתמקד באותן התוויות שבחרנו בעבר עבור שלב הניסוי המורחב, החלטה שנלקחה על בסיס הגישה שלנו המבוססת על סממנים ביולוגיים ויכולות הגילוי החישוביות שלנו. אנו מצפים להציג את הנתונים המלאים בהמשך במסגרת כנס מדעי."

 

נכון ליום 9 בפברואר 2020, המועד עד אליו הנתונים נאספו, 28 חולים עם מגוון סוגי גידולים אשר נכשלו בטיפולים קודמים, השתתפו בניסוי. 16 חולים השתתפו בשלב העלאת המינונים בניסוי של COM701 כמונותרפיה ו-12 חולים השתתפו בשלב העלאת המינונים בניסוי של COM701 בשילוב עם nivolumab.

 

בכנס השנתי לשנת 2019 של האגודה האמריקנית לאימונותרפיה של סרטן (SITC 2019), דיווחנו על פעילות ראשונית אנטי-סרטנית (מחלה יציבה) בקרב 9 מתוך 13 המטופלים שהשתתפו בשבע קבוצות הטיפול הראשונות בשלב העלאת המינונים של COM701 כמונותרפיה.

 

הנתונים המעודכנים שדווחו היום הם מקבוצת הטיפול השמינית בשלב העלאת המינונים של COM701 כמונותרפיה ברמת מינון של 20 מ"ג/ק"ג בכל ארבעה שבועות ומזרוע העלאת המינונים של COM701 בשילוב עם nivolumab.

 

הנתונים העיקריים העולים מניסוי זה הם כי COM701 הראה סבילות טובה ולא דווחו תופעות רעילות מגבילות מינון בשתי זרועות הטיפול. כמו כן נצפו סימנים ראשונים מעודדים של פעילות אנטי-סרטנית בשני חולים עם תגובות חלקיות מאומתות (confirmed partial response).

 

תגובה חלקית מאומתת בחולה, בשלב העלאת המינונים במונותרפיה של COM701 עם סרטן ראשוני של הצפק, שהינו סוג של סרטן שחלות קשה לטיפול. סרטן השחלות נבחר כאחת ההתוויות שיבחנו בשלב הניסוי המורחב במונותרפיה וכבעלת סיכוי להגיב ל-COM701 על סמך חיזוי סממנים ביולוגים. החולה היא אחת משלושת המטופלים הנכללים בקבוצת הטיפול השמינית ואשר ממשיכה בטיפול במסגרת הניסוי (למעלה מ-18 שבועות).

 

נראתה תגובה חלקית מאומתת בחולה, בשלב העלאת המינונים של COM701 בשילוב עם nivolumab, עם סרטן המעי הגס מסוג MSS; החולה ממשיך בטיפול במסגרת הניסוי (למעלה מ-36 שבועות).

 

ב-SITC 2019 דיווחה החברה על פעילות ראשונית אנטי-סרטנית (מחלה יציבה) אצל 5 מתוך 6 חולים עם סרטן המעי הגס מסוג MSS בשלב העלאת המינונים של COM701 כמונותרפיה.

 

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    בולטת לטובה אצלנו ובנסדק|52|

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    mvk 09/03/2020 16:37