חדשות כלכלה

12 רשויות מקומיות, מפעלים ומבני מסחר בדרום יזכו למענק של כ-4 מיליון ₪ להתייעלות באנרגיה

המענקים ניתנו לתמיכה בפרויקטים שיביאו לחסכון בחשמל כמו שדרוג מערכות תאורה, התקנת מערכות ניהול אנרגיה, מערכות תרמו-סולאריות ועוד

חדשות ספונסר 09/03/2020 12:17

א+א- 1

משרד האנרגיה מכריז בימים אלו על הזוכים במענקים לביצוע פרויקטים להתייעלות באנרגיה בדרום הארץ. 12 רשויות מקומיות, מפעלים ומבני מסחר בדרום הארץ, זכו למענק כולל ממשרד האנרגיה של כ-3.9 מיליון ₪ עבור בחירתם לייעל את צריכת האנרגיה, להביא לחיסכון כספי וכמובן, להפחית את פליטת גזי החממה.

 

בין הזוכים ניתן למצוא את עיריית אשדוד שזכתה במענק של כ-700 אלף ₪ להחלפת גופי תאורת חוץ לתאורת LED, קניון "סימול" אשדוד, שזכה במענק של כ-480 אלף ₪ להחלפת צ’ילרים ומגדל קירור, המועצה המקומית ירוחם, שזכתה במענק בגובה של כ-700 אלף ₪ להחלפת תאורת חוץ, וגם סניף של "יינות ביתן" באשקלון, שזכה במענק של כ-57 אלף ₪ להטמעת מערכת לייעול באנרגיה.

 

שר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ: "מסלול זה של מתן תמריצים, יחד עם קרן ההלוואות בערבות המדינה לפרויקטים של התייעלות באנרגיה, יובילו להפחתת פליטת גזי חממה באופן משמעותי, יסייעו לעמוד ביעד הלאומי של צמצום צריכת האנרגיה ויקטין את הוצאות האנרגיה של הצרכנים שזכו במענק"

 

המענקים ניתנו לטובת תמיכה בפרויקטים להתייעלות באנרגיה שחוסכים בחשמל כגון: שדרוג מערכות תאורה, החלפת יחידת קירור מרכזיות ישנות בחדשות ויעילות, החלפת מזגנים מפוצלים במערכות חדשות ויעילות, התקנת מערכות ניהול אנרגיה, התקנת מאווררי תקרה, מערכות תרמו-סולאריות ומשאבות חום ועוד.

 

המענקים מהווים 25-35% מעלות הפרויקט, והם, כאמור, מיועדים לרשויות מקומיות, מפעלי תעשייה ומבני מסחר בדרום הארץ. רשויות המסווגות באשכולות 1-4 במדד הכלכלי-חברתי זכו למענק מוגדל.

 

מהלך זה הוא חלק מהתכנית הרב שנתית לפיתוח הדרום, אשר מהווה חלק מהחלטת הממשלה, במסגרתה הוקצו 50 מיליון ₪ להתייעלות באנרגיה ביישובי הדרום.

 

הפרויקט הוא צעד נוסף לקידום התייעלות באנרגיה במשק הישראלי. המשרד פועל מזה שנים במגוון דרכים לייעול השימוש באנרגיה בכל תחומי המשק: מתן מענקים והעמדת הלוואות בתנאים אטרקטיביים למגזרים הציבורי-מסחרי-תעשייתי להתייעלות באנרגיה, גיבוש תקנים, תקנות ואכיפה בתחום התייעלות באנרגיה וקידום שימור אנרגיה במבנים.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    קריסת מחירי הנפט מבטלת כדאיות השקעה בהתייעלות אנרגיה.

    קריסת מחירי הנפט מבטלת כדאיות השקעה בהתייעלות אנרגיה.

    משה ישראל 12/03/2020 09:42