חדשות שוק ההון

אל על: ההפסד ממשיך להעמיק

החברה צופה ירידה בהכנסותיה בטווח של כ-140 עד 160 מיליון דולר, בחודשים ינואר ועד אפריל, מתוכם כ- 80 עד 90 מיליון דולר בגין הרבעון הראשון לשנת 2020

חדשות ספונסר 08/03/2020 13:58

א+א- 1

חברת אל על מעדכנת גם היום לגבי השלכות נגיף הקורונה על פעילות החברה, ועל הצורך לבצע התאמות בפעילות על מנת להתמודד עם הירידה בהיקפי הפעילות וההכנסות. החברה ממשיכה לעקוב באופן שוטף אחר ההתפתחויות בארץ ובעולם, החלטות גורמי הממשלה וכן אחר הירידה בביקוש.

 

אל על עדכנה את הערכותיה לגבי השלכות האירוע על תוצאותיה הכספיות לאור הירידה בפעילות ביעדי איטליה ויפן וכן לאור המלצת משרד הבריאות ביחס לטיסות לכלל יעדי העולם,. הערכות החברה נעשו טרם לקיחה בחשבון של ההשלכות של הנחיות משרד הבריאות אשר פורסמו ביום 4 במרץ 2020 ביחס לדרישה לבידוד עבור נוסעים החוזרים ואיסור כניסת אזרחים זרים ממדינות נוספות - צרפת, גרמניה, שוויץ, ספרד ואוסטריה.

 

החברה צופה ירידה בהכנסותיה בטווח של כ-140 עד 160 מיליון דולר, בחודשים ינואר ועד אפריל 2020 (כולל), מתוכם כ- 80 עד 90 מיליון דולר בגין הרבעון הראשון לשנת 2020. להערכת החברה, הירידה צפויה להתקזז בחלקה עם צמצום בהוצאות התפעוליות של החברה.

 

בהתאם, החברה מעריכה בשלב זה כי ההשפעה של הירידה כאמור על תוצאות החברה בגין החודשים ינואר עד אפריל 2020 (כולל) צפויה להיות בטווח של כ- 70 עד 90 מיליון דולר, מתוכם כ- 35 עד 45 מיליון דולר בגין הרבעון הראשון לשנת 2020.

 

לאור ההפסדים הצפויים אל על מבצעת התאמות משמעותיות בפעילותה וברשת הנתיבים בהתאם להחלטות גורמי הממשלה וכן בהתאם לירידה בביקוש. בנוסף מבצעת החברה פעולות תפעוליות ופיננסיות שמטרתן להקטין את הוצאותיה ולצמצם את הירידה בתזרים המזומנים.

 

כפי שדיווחה אל על בשבוע שעבר, כאלף עובדים יפוטרו ושכר העובדים הנותרים יופחת. גם שכר חברי הדירקטוריון וחברי הנהלת אל על יקוצץ ב-20%.

 

אל על פנתה למשרד האוצר לשם קבלת תמיכה ממדינת ישראל ומנהלת עמו שיחות בנושא. בהודעתה לבורסה מבהירה החברה כי מטבע הדברים, מדובר באירוע משתנה אשר אינו בשליטתה  וגורמים כגון המשך התפשטות הנגיף או עצירתו, החלטות של מדינות ורשויות רלוונטיות בארץ ובעולם להפסיק או לחדש טיסות ליעדים שונים או לקבוע הנחיות ביחס ליעדים שונים או שינויים בביקוש, עשויים להשפיע על החברה בהתאם.

 

בשל קצב ההתפתחויות המהיר של החלטות משרד הבריאות וגורמי הממשלה בישראל ובעולם, החברה תמשיך לעקוב אחר ההתפתחויות באופן שוטף ולעדכן את תחזיותיה בהתאם.

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    עדיף שיסגרו כבר את החברה |8|

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    Liron101 08/03/2020 14:08