חדשות שוק ההון

אל על מודיעה על צעדי התייעלות, תפטר 1000 עובדים

בשל ההאטה בפעילות אל על והירידה בביקוש לטיסות בעקבות התפשטות וירוס הקורונה, אל על מנסה להקטין את הוצאות השכר ולהתאים את מצבת כוח האדם לפעילות החברה

חדשות ספונסר 04/03/2020 14:43

א+א- 4

בעקבות ההשפעות המידיות של נגיף הקורונה והחלטות משרד הבריאות, חברת אל על מודיעה היום על שורת צעדי התייעלות מידיים, זאת בשל הצורך הדחוף להקטין את הוצאות השכר ולהתאים את מצבת כוח האדם, לפעילות החברה.

 

מנכ"ל אל על גונן אוסישקין קיים היום ישיבה דחופה עם יושב ראש איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות מר אבי אדרי ועם יושב ראש נציגות עובדי אל על מר שרון בן יצחק ומסר להם עדכון בדבר הצעדים הצפויים לצאת לפועל בימים הקרובים.

 

בין הצעדים הצפויים - קיצוץ שכר לחברי הדירקטוריון ולחברי הנהלת אל על החל מאחד במרץ בהיקף של 20 אחוז, פיטורים בהיקף של 1000 עובדים זמניים וקבועים, בהתאמה לירידה בהיקף הפעילות והירידה בהכנסות.

 

עוד מתכוונת אל על להציב דרישה להסתדרות ונציגות העובדים להפחתת שכר לבעלי שכר גבוה מקרב עובדי החברה הקבועים הנכללים בהסכם הקיבוצי וזאת בהיקף של 20 אחוז. כמו כן החברה עוצרת קליטות בחברה עד להודעה חדשה ומודיעה על ביטול כלל ההוצאות שאינן הכרחיות בשעה זו.

 

גונן אוסישקין, מנכ"ל אל על אמר: "אני נחוש לעשות הכול על מנת להבטיח את עתידה של החברה ואפעל באומץ, פתיחות והוגנת. זה יום לא קל עבורנו והצעדים עליהם החלטנו נעשים מתוך כאב המשולב באחריות ודוגמה אישית. 

 

כאב בגין האנשים שנאלץ להיפרד מהם, אחריות ליתר אנשי אל על שיהיו שותפים למאמץ האינטנסיבי להתמודדות עם האתגר, ודוגמה אישית של המנהלים בקיצוץ משמעותי בשכרם. המהלך הזה הוא חלק משורה של צעדים שנעשים על מנת לאפשר לחברה לצלוח את המשבר ולצאת ממנו מחוזקת."

 

אוסישקין גם שלח איגרת לעובדים בה הוא מסביר את הצעדים שננקטים כעת והסיבות להם. אוסישקין תוקף את ההחלטות שהתקבלו על ידי המדינה ואומר " מטבע הדברים, אל על ניצבת חשופה בחזית ההשפעה של הנגיף, כאשר החלטות ייחודיות של המדינה שלא התקבלו באף מדינה אחרת בעולם, משפיעות באופן מידי על לוח הטיסות ויכולת מימוש התוכנית המסחרית שלנו".

 

אוסישקין מסביר שהקריאה של משרד הבריאות לציבור הישראלי לשקול נסיעות לחו"ל באופן כללי, הובילו לביטולי טיסות בהיקפים חסרי תקדים וירידה דרמטית בהזמנת טיסות.

 

אל על פועלת מול המדינה ואוסישקין מציין כי ראש הממשלה, שר התחבורה, שר התיירות ואף בכירים נוספים במשק כמו יושב ראש ההסתדרות ונשיא התאחדות התעשיינים, הצהירו כי לאור גודל השעה נכון לסייע לאל על ואף החל תהליך של בחינת הדרכים לסיוע, אך בשלב זה לא סוכם דבר עדיין.

 

 

4 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  או בבשר המת...

  עובדים מיותרים שיושבים על תקן מקבלי משכורת... גם בסלקום אותו סיפור. המנכל ניר שטרן במשך 6 שנים לא היה מוכן לעשות מה שצריך. לחתוך אאת הבשר המת...
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  GandalftheWhit 04/03/2020 14:52

 2. 2
  15% מכח אדם, חיתוך בבשר החי

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  maxim2222 04/03/2020 14:50

 3. 3
  זכור לי 6K

  לא בוודאות רק מזיכרון
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  GandalftheWhit 04/03/2020 14:47

 4. 4
  ואו,מה מצבת כח האדם שלהם?10k??

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  maxim2222 04/03/2020 14:45