חדשות שוק ההון

מישורים רוכשת נכס בבנימינה תמורת כ-25.5 מיליון שקל

הנכס הנרכש הוא בניין חדש; שיעור תפוסת הנכס עומד בשלב זה על כ-40%; ה-NOI השנתי מהנכס מסתכם בכ-860 אלפי ₪

חדשות ספונסר 03/03/2020 09:59

א+א-

מישורים השקעות נדל"ן הודיעה היום כי חתמה על הסכם לרכישת בניין משרדים חדש הממוקם באזור התעשייה "הרכבת", בנימינה, לפי שווי של כ-25.5 מיליון ש"ח. שיעור התפוסה של הנכס למועד זה עמד על כ-40% בלבד ועל בסיס התפוסה הקיימת, ה-NOI השנתי מהנכס עומד היום על כ-860 אלפי ש"ח כאשר בכוונת החברה לפעול להגדלת התפוסה ושיפור ה-NOI כפי שהיא נוהגת לפעול.

 

הנכס הוא בניין משרדים חדש, בעל 4 קומות, בשטח בנוי של כ-4,553 מ"ר וכולל חניון עילי ותת-קרקעי. הנכס ממוקם באזור התעשייה המתחדש של בנימינה בצמוד לתחנת הרכבת, בסביבה מתפתחת שנמצאת בתנופת בניה ואכלוס. נכון למועד זה קיימים שלשה שוכרים בנכס, העיקרי ביניהם הינו חברה העוסקת בהשכרת חללי עבודה.

 

מנכ"ל מישורים, דניאל לבנטל, מסר: "אנו שמחים לדווח על רכישת בניין משרדים חדש במיקום אסטרטגי ומתפתח. מדובר בנכס הנמצא במרכז פעילות הליבה של החברה, והעסקה מהווה המשכיות של יישום האסטרטגיה של החברה, שהינו רכישת נכסי נדלן מניבים בעלי פוטנציאל השבחה משמעותי על ידי העלאת שיעור התפוסה ושיפור תזרים ההכנסות מהנכס.

 

מישורים מתמקדת בהפניית משאבים שהתפנו לאחר מימוש נכסים אשר ניצלו את פוטנציאל ההשבחה שלהם (לאחרונה בקריית מטלון פתח תקווה) לטובת רכישת נכסים באזורים מתפתחים בישראל ובארה"ב, בעלי תפוסה נמוכה עם פוטנציאל השבחה כפי שעשינו בשנים האחרונות."

 

רכישה זו מגיעה לאחר שלאחרונה הודיעה מישורים על מכירת הנכס בקריית מטלון, פתח תקווה, בתמורה לכ-43.5 מיליון ש"ח. שיעור התפוסה של הנכס למועד זה עמד על כ-83% כאשר מחיר המכירה מגלם תשואת NOI של כ-6% על התפוסה הקיימת.

 

מישורים נסחרת במדד ת"א נדל"ן לפי שווי של כ-420 מיליון ש"ח (כ-12 ש"ח למניה). הונה העצמי המיוחס לבעלי המניות עמד נכון ליום 30 בספטמבר 2019, הסתכם בכ-452 מיליון ש"ח (כ-15 למניה). מישורים הינה גם בעלת השליטה (כ- 50%) בחברת סקייליין, המפעילה נכסים מניבים מלונאים בקנדה ובארה"ב ונסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי שוק של כ-515 מיליון ש"ח .

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה