יוניבו מציגה: הפער בין ההודעה למציאות

החברה שדיווחה ביום ראשון על הסכם עם ענקית הקנאביס קאנופי, מבהירה שמדובר בחברת הבת בלסוטו; הבלעדיות שהצהירה עליה – רק לזנים מסוימים

חדשות ספונסר 03/03/2020 09:57

א+א-

חברת הקנאביס הרפואי יוניבו פרסמה ביום ראשון הודעה על התקשרות עם ענקית הקנאביס הקנדית קאנופי, בשיתוף פעולה בלעדי בישראל במסגרתו תייבא יוניבו לארץ 470 ק"ג קנאביס המגודל על ידי קאנופי, תייצר את מוצריה עם חומרי הגלם של קאנופי שישאו את הלוגו והמותג של יוניבו ותפיץ את מוצרי הקנאביס הרפואי בבלעדיות, כמוצרים סופיים בבתי המרקחת בשוק הישראלי.

 

אלא שבהודעה נוספת מבהירה יוניבו את מימדיו האמיתיים של ההסכם – מזכר ההבנות נחתם בין יוניבו לבין חברה בת של קאנופי בלסוטו שבאפריקה  Canopy Growth Lesotho.

 

עוד מציינת יוניבו בהודעת ההבהרה כי הבלעדיות בדיווח המקורי, היא רק ביחס לזנים מסוימים של קנאביס המפותחים ומגודלים באתר של קאנופי לסוטו, כאשר תנאי הבלעדיות נמצאים עדיין במשא ומתן בין הצדדים.

 

התנאים ביחס לעיבוד, ייצור או הפצה של מורים סופיים בישראל או באירופה טרם הוסכמו בין הצדדים ונמצאים עדיין במו"מ, כך גם התנאים ביחס לשותפות בין החברה לבין חברת הבת בלסוטו.

 

יוניבו מציינת כי היא וחברת קאנופי לסוטו נמצאות בשלבים סופיים של מו"מ לרכישת כמות ראשונית של 136 ק"ג קנאביס רפואי המגודלים על ידי החברה וכן של רכישת כמות נוספת של 407 ק"ג.

 

ביום ראשון לאחר פרסום ההודעה זינקה יוניבו עד ל-7% וסיימה את יום המסחר בעליה מתונה של 1.7%. הבוקר פתחה המניה את המסחר בעליה נוספת של 6.8%.

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה