חדשות שוק ההון

מגוריט רוכשת בניין שלם בהרצליה המיועד לדיור בר השגה

החברה תשלם עבור הבניין 62 מיליון ₪; בבניין יהיו 30 דירות שיושכרו לזכאים של עיריית הרצליה למשך 15 שנים

חדשות ספונסר 01/03/2020 11:44

א+א-

מגוריט ישראל הודיעה היום על הסכם רכישה נוסף בהרצליה. קרן הריט למגורים חתמה על הסכם לרכישת בניין מגורים שלם בן 7 קומות, שיכיל 30 יחידות דיור בשכונת הרצליה הירוקה בתמורה לסך כולל של 62 מיליון שקל.

 

הבניין צפוי להימסר למגוריט בתוך כשנתיים ויכיל דירות בנות 3-4 חדרים לצד דירות גן ויושכר במסגרת פרויקט בר השגה לזכאים של עיריית הרצליה, בתמורה לדמי שכירות מופחתים לתקופה של 15 שנים.

 

בעבור מגוריט זוהי עסקה שניה בהרצליה מתחילת השנה, לאחר שרכשה 20 דירות בפרויקט הרצליה הילס בעיר. כמו כן, למגוריט הסכמים נוספים במסגרת פרויקטים של דיור בר השגה, ביניהם פרויקט מידטאון במרכז תל אביב וכן במסגרת ארבעה פרויקטים של דירה להשכיר אותם היא יוזמת בשיתוף קבוצת מנרב.

 

מלבד העסקאות עליהן חתמה קרן הריט בהרצליה בהיקף של כ-112 מיליון ש"ח, מאז תחילת השנה, דיווחה מגוריט על עסקאות נוספות בבני ברק ובתל אביב בסך של כ-133 מיליון ש"ח, וכל זאת לאחר שבדצמבר האחרון הודיעה על הסכמים לרכישת דירות בהיקף של כחצי מיליארד שקל.

 

מרתון העסקאות האחרון מעלה את מלאי הדירות המניבות, בהקמה ובתכנון של החברה לכדי כ-1,200 יח"ד ב-18 פרויקטים שונים באזורי ביקוש, אשר כ-300 מתוכן מאוכלסות בתל אביב, רמת גן, הרצליה, גבעת שמואל, פתח תקוה ורמלה ויתרתן בשלבי תכנון והקמה שונים בירושלים, באר יעקב, תל אביב ראשון לציון, חולון ובני ברק.

 

מגוריט הגבירה בתקופה האחרונה את קצב השלמת העסקאות באמצעות גיוס ההון אותו ביצעה בחודש נובמבר האחרון. במהלך גיוס זה הנפיקה קרן הריט למגורים מניות בהיקף של כ-414 מיליון שקל, בהנפקה בה נטלו חלק מרבית חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים בארץ.

 

מתי דב, מנכ"ל מגוריט אמר בעקבות הרכישה הנוספת, "המאפיינים הייחודים של הפרויקט מאפשרים לנו לנצל את היתרונות היחסיים שיש לנו בתור קרן ריט המתמחה בתחום ההשכרה למגורים ולרכוש בניין שלם במחיר אטרקטיבי באחת מהשכונות המבוססות והמבוקשות בארץ".

 

עוד מוסיף המנכ"ל, "גיוון העסקאות שלנו הן ברכישה והן ביזמות בשוק החופשי ובתחום הדיור בר ההשגה לצד הפריסה הגאוגרפית הענפה, יוצר לנו תיק נכסים יציב ונכון אשר המסה הקריטית שלו הולכת וגדלה, כקטר המוביל את תחום ההשכרה ארוכת הטווח בישראל".

 

"העסקה האחרונה בהרצליה מעידה שוב על יכולות הקרן לבצע עסקאות הזדמנותיות ונכונות, שאני מאמין שישיאו ערך בעבור המשקיעים ובעלי המניות שהביעו אמון בחברה, במיוחד לאור תנאי השוק הנוכחיים בהם הביקוש לדיור ולהשכרה הולך ועולה בניגוד להיצע", ציין יו"ר החברה ארז רוזנבוך. "נמשיך לעמול קשה במטרה להתקשר עסקאות איכותיות נוספות על מנת להפוך את פתרון השכירות ארוכת הטווח לאלטרנטיבה מועדפת".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה