יוניבו וקנופי חתמו על הסכם לייבוא, שיווק ויצוא של קנאביס רפואי

קנופי נסחרת בבורסת טורונטו בשווי של 8.8 מיליארד דולר קנדי; זו הכניסה הראשונה של החברה לישראל; בשלב ראשון תייבא יוניבו כ-470 ק"ג מתוצרת קנופי

חדשות ספונסר 01/03/2020 10:04

א+א- 5

חברת הקנאביס הרפואי יוניבו מדווחת היום על התקשרות עם חברת Canopy Growth, חברת הקנאביס הרפואי הגדולה בעולם בשיתוף פעולה בלעדי בישראל.

 

קאנופי נסחרת בבורסת טורונטו בשווי של 8.8 מיליארד דולר קנדי ובבורסה בניו יורק בשווי של 6.6 מיליארד דולר אמריקאי. לחברה מעל 3,000 עובדים והיא מחזיקה חוות גידול קנאביס רפואי בארה"ב, באירופה ובאפריקה. ההסכם עם יוניבו הוא הכניסה הראשונה של החברה לישראל.

 

במסגרת התקשרות בלעדית בישראל, בשלב ראשון תייבא יוניבו לישראל 470 ק"ג קנאביס רפואי יבש המגודל על ידי קאנופי, תייצר את מוצריה עם חומרי הגלם של קאנופי שישאו את הלוגו והמותג של יוניבו ותפיץ את מוצרי הקנאביס הרפואי בבלעדיות, כמוצרים סופיים בבתי המרקחת בשוק הישראלי.

 

התוצרת המיובאת על ידי יוניבו היא בתקינת GACP, ממנה תייצר יוניבו מוצרי בתקינת GMP, ובכפוף לאישורים והנחיות של היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות. בשלב השני תזמין קאנופי מהחברה שירותי ייצור ועיבוד במפעל החברה באשקלון ותהא לה הזכות להתקשר עם יוניבו כיצרן וכמפיץ של מוצרי קנאביס רפואי, בתקן EU-GMP, לשווקי אירופה, בכפוף לאישורים הנדרשים.

 

גולן ביטון, מנכ"ל יוניבו: "ההסכם עם קאנופי הוא מהלך אסטרטגי המעיד על מיצובה של יוניבו בשוק המקומי ובשוק הבינלאומי כחברה מובילה. בנוסף ההסכם הוא הוכחה כי קיים יתרון בהקמת מפעל טכנולוגי בעל כושר ייצור גדול ויכולת טכנולוגית עתידית לייצר מוצרים ברמת איכות ותקינה בין לאומית. 

 

ההסכם יאפשר לנו גם להגדיל את נתח השוק שלנו בישראל, ללא תלות בחוות ובאספקה המקומית ולהמשיך למכור להרחיב את מגוון מוצרי הקנאביס הרפואי שלנו באיכות הגבוהה ביותר והוא גם מניח את התשתית לייצור עבור קאנופי בשוק הבינלאומי."

 

לאחרונה השלימה יוניבו הרחבת הסכם מסחרי עם כן-פייט, לפיו הצדדים הרחיבו את היקף שיתוף הפעולה ביניהם למחקר בתחום שילוב קנאביס רפואי לטיפול בסרטן כבד ובאינדיקציות סרטניות נוספות. במסגרת תקבל יוניבו כ-400 אלף דולר נוספים לאחר שכבר קיבלה מכן-פייט 500 אלף דולר והקצאת מניות ללא תמורה (מחזיקה 8.57% מכן-פייט).

5 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  אנחנו מבינים שכרגע שווי-לא רלוונטי

  עד שלא תהיה בהירות עולמית בנושא הגודל \שווי ממש לא רלונטי. כל חברה יכולה להצהיר,כמובן על ידי תחשיבים ומומחים שוויי עצומים. אני קורא את המצב ככה----החברות הישראליות המובילות...כלומר יש להן פעילות והן נמצאות בשוק כבר שנים....מצאו חיבורים עם חברות מובילות בחו"ל.....מה נראה לכם שהחברות מחו"ל לא בודקות את היכולות של החברות המקומיות???? ובנתיים השיתופי פעולה לא נחתמים כמו זרם מים....שמענו רק על שניים כרגע!!, וכל זה הכנה לשלב הבא של הששוק,
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  RedHead69 01/03/2020 11:59

 2. 2
  ההבדלים בשווי החברות

  גדול מאוד...קח בחשבון
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  85דוד 01/03/2020 11:05

 3. 3
  הסכם דומה עשתה אינטרקיור עם TLRY

  וגם לא הביא למניה הרבה....קפצה מההודעה כ 20% למעלה.....ומזמן כבר ירדה ושברה תחתיות ישנות וחדשות. כיום \כרגע יש 3 חברות שיכולות לספק תפרחת רפואית גם מיבוא וגם ליצא....יוניבו השלישית שמצטרפת לראשונה אינטרקיור והשניה עמיר שיווק(BOL) ועכשיו השלישית אם הסכם כזה זו יוניבו. על פי השתיים הקודומות...הודעות כאלו כבר מתוחשבות בשערי המניה הנוכחיים.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  RedHead69 01/03/2020 11:02

 4. 4
  סבלנות...הסכם חשוב

  ומהותי לחברה
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  85דוד 01/03/2020 10:20

 5. 5
  בימים אחרים היתה טסה היום הכל בברקס

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  יוניבי 01/03/2020 10:12