3 הכישורים החשובים ביותר לראיון עבודה

ראיון עבודה הוא תמיד מלחיץ. גם אם מדובר במקצוע שאנחנו ממש טובים בו, בסופו של דבר אנחנו עומדים למבחן שבסופו ייקבע אם נתקבל לעבודה אליה אנחנו מתראיינים

תוכן מקודם 27/02/2020 13:08

א+א-

ראיון עבודה מתחיל עוד הרבה קודם בשלב קורות החיים, כשאנחנו מגישים קורות חיים, לפיהם ניגש לראיון עבודה, שם יוחלט האם לקבל אותנו לעבודה. לפניכם שלושה נקודות עיקריות שחשובות ביותר בכל ראיון עבודה.

 

1. אנגלית ברמת שפת אם

הגלובליזציה המודרנית הביאה את עולם התעסוקה למקום בו אנגלית היא שפה שאנחנו חייבים לדעת עבור כל מקצוע. החל ממקצועות המחשב כמובן, שם נוכל לעסוק אך ורק בעזרת שליטה באנגלית, וכלה במקצועות הרוח, גם שם אנחנו חייבים לדעת אנגלית ברמה הגבוהה ביותר לצרכי מחקר, הוראה וכיוצא בזה. לכן, בשלב הראשון נוודא שהאנגלית שלנו טובה ברמת שפת אם. אם אנחנו מרגישים ש-"יש לנו לאן להשתפר" באנדרסטייטמנט, ניעזר בקורס ללימוד אנגלית, כך נוכל לשפר את האנגלית שלנו ולהביא אותה לרמת שפת אם. מעבר לכך, לימוד אנגלית יסייע לנו גם בלי קשר לראיון העבודה, כשפה בינלאומית, אין ספק שהיא תעזור לנו רבות כשהיא ברמת שפת אם.

 

2. כישורים חברתיים טובים

עבודה, בסופו של דבר, היא מסגרת חברתית. ולפני הרבה דברים אחרים הקשורים לפן המקצועי, חשובה לא פחות היכולת החברתית שלנו. לכן, נחקור בעצמנו האם אנחנו בעלי כישורים חברתיים טובים להשתלבות במסגרת חברתית חדשה, נשפר היכן שאנחנו מרגישים שקיימות נקודות תורפה ונביא את עצמנו למקסימום. יתרה מזאת, כשיש לנו כישורים חברתיים טובים, הם יטשטשו הרבה דברים אחרים ויעמידו אותנו אוטומטית במקום מועדף שיסייע לנו להתקבל לעבודה שאנחנו רוצים.

 

3. ידע מקצועי

בשורה התחתונה מדובר בעבודה, ועבודה דורשת מאיתנו ידע מקצועי. בשביל שנתקבל לעבודה גם על חשבון מרואיינים אחרים, נוודא עם עצמנו שאנחנו הכי טובים בחומר המקצועי ויש לנו את הידע הדרוש לעסוק בעבודה שאנחנו רוצים. כשאנחנו שולטים בחומר ויודעים שאנחנו ברמה המקצועית הגבוהה ביותר, נהיה בטוחים שנועדף על ידי המעסיק לעתיד שלנו.

 

הכול תלוי בנו

היות והכול תלוי בנו, נדאג להיות ברמה הגבוהה ביותר של שלושה הכישורים המרכזיים הנצרכים טרם ראיון העבודה ואם אנחנו מרגישים שיש לאן לשאוף - נשפר זאת. לכן, נדאג שאנחנו יודעים אנגלית ברמת שפת אם. אם אנחנו חוששים על כך, ניקח קורס ללימוד אנגלית ונשפר את השפה. נוודא שאנחנו בעלי כישורים חברתיים נדרשים ונחזק נקודות חלשות, ובסופו של דבר לעבודה עצמה, נשנן את הידע המקצועי ונביא אותו למקסימום, כך נדע שאנחנו מוכנים לעבור בהצלחה את ראיון העבודה הבא שלנו.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה