תיק החקירה בעניינה של חברת אחים נאוי הועבר לפרקליטות

על פי החשד העביר עמיהוד גולדין, דירקטור בחברה, מידע פנים הנוגע להפסקת חלוקת דיבידנד למקורבו אילן שבע וזה מכר את אחזקותיו בחברה ונמנע מהפסדים

חדשות ספונסר 25/02/2020 14:13

א+א-

מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר העבירה למחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) את תיק החקירה בעניינה של חברת קבוצת אחים נאוי.

 

החקירה נוגעת לחשד לביצוע עבירות שימוש במידע פנים של החברה טרם דיווח מהותי ושלילי, במהלך שנת 2017 וזאת על ידי מספר גורמים, ביניהם איש פנים בחברה.

 

בתאריך 22.8.2017, לאחר תום המסחר, פרסמה קבוצת נאוי דיווח מיידי מהותי ושלילי, לפיו דירקטוריון החברה החליט לבטל את מדיניות חלוקת הדיבידנד של החברה החל מיום 01.01.2018. הדיווח המיידי השפיע על שער נייר הערך של החברה ובעקבותיו ירד שער מניית החברה למחרת היום, באופן חד בשיעור של כ- 15.6% והיקפי מחזורי המסחר במניה עלו באופן ניכר.

 

החקירה נוגעת לעמיהוד גולדין שכיהן במהלך התקופה הרלוונטית לחקירה ועד להתפטרותו בתאריך 17.8.2018 כדירקטור חיצוני וכחבר במספר וועדות דירקטוריון בקבוצת נאוי ולכן מהווה איש פנים. במקביל, כיהן גולדין גם כדירקטור בחברת "ביכורי השדה דרום שיווק תוצרת חקלאית 1994" המוחזקת בשרשור על ידי חברת "ביכורי השדה שיווק דרום שיווק 2002".

 

על פי החשד, השתמש גולדין במידע הפנים שהיה בידיו מתוקף תפקידו כדירקטור בקבוצת נאוי אודות כוונת החברה לבטל את מדיניות חלוקת הדיבידנד ומסר אותו לידי מקורבו אילן שבע, שהוא בעל השליטה וכיהן בתקופה הרלוונטית כדירקטור בביכורי שדה 1994 וכן בחברת ביכורי שדה 2002, ביחד עם גולדין.

 

בהתאם, על פי החשד, השתמש שבע במידע הפנים שהיה ברשותו וביצע מכירות של מניות החברה, באמצעות חשבון ביכורי השדה 1994, שבשליטתו, בהיקף של עשרות מיליוני ₪, תוך מניעת הפסד בסך של מיליוני שקלים, וזאת טרם פרסום הדיווח המיידי לציבור.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה