דרור בן אשר, מנכל רדהיל קרדיט: יח"צ

רדהיל רוכשת מ-AstraZeneca את הזכויות לתרופת Movantik

הרכישה תבוצע באמצעות הסכם מימון ללא דילול עם HCR בסך 115 מיליון דולר; רדהיל תחל בשיווק של התרופה בארה"ב עם סגירת העסקה

חדשות ספונסר 25/02/2020 12:12

א+א-

חברת רדהיל ביופארמה, חברת ביופרמצבטיקה העוסקת במסחור ופיתוח של תרופות לטיפול במערכת העיכול, הודיעה היום כי היא רוכשת את הזכויות העולמיות לתרופה .Movantik  למעט אירופה, קנדה וישראל, מחברת אסטרהזנקה.

 

הרכישה צפויה להיסגר במהלך הרבעון הראשון של 2020, בכפוף לתנאי סגירה מקובלים ואישורים רגולטורים.

 

Movantik  היא תרופת מרשם מוגנת פטנט, המיועדת לטיפול בעצירות אצל מבוגרים הנגרמת בשל טיפול במשככי כאבים מסוג אופיאוידים. רדהיל תחל בשיווק של התרופה בארה"ב עם סגירת העסקה. Movantik הניבה מכירות נטו של 96 מיליון דולר בארה"ב בשנת 2019.

 

הרכישה תבוצע באמצעות הסכם מימון ללא דילול עם HealthCare Royalty Partners בסך 115 מיליון דולר, עליו הודיעה החברה היום.

 

"הרכישה של Movantik הינה אירוע משמעותי ביותר עבור רדהיל. ברצוננו להודות ל- AstraZeneca על שהפקידה בידנו את התרופה החשובה הזו", אמר דרור בן-אשר, מנכ"ל רדהיל. "לצד ההשקה המתוכננת של Talicia ברבעון הנוכחי והמשך השיווק של Aemcolo לגסטרואנטרולוגים, רופאים לטיפול ראשוני ומומחים נוספים, הרכישה של Movantik הינה צעד חשוב במימוש האסטרטגיה ארוכת הטווח למיצוב של רדהיל כחברה מובילה בתחום הגסטרואנטרולוגיה בארה"ב".

 

בנוסף, הודיעה החברה על התקשרותה עם HealthCare Royalty Partners (HCR) בהסכם מימון הלוואה מבוסס תמלוגים לטווח ארוך, ללא דילול לבעלי המניות, במסגרתו התחייבה HCR למימון של עד ל- 115 מיליון דולר הנועד לתמוך בפעילות המסחור של החברה בארה"ב ולמימון העסקה עליה הודיעה היום, לרכישת הזכויות עבור תרופת Movantik מחברת AstraZeneca.

 

HCR היא קרן השקעות פרטית מובילה בתחום הפארמה המתמקדת בהשקעה בחברות ביופארמה עם מוצרים מסחריים או מוצרים הקרובים לאישור. ל- HCR קרנות בסך של 5.5 מיליארד דולר ומשרדים בקונטיקט, סן פרנסיסקו, בוסטון ולונדון.

 

"הסכם המימון ללא דילול לבעלי המניות נועד לתמוך ברכישת הזכויות עבור תרופת Movantik מחברת AstraZeneca, בהשקה המתוכננת של Talicia ברבעון הנוכחי, ולחזק את פעילות השיווק של Aemcolo בארה"ב," אמר מיכה בן חורין, סמנכ"ל הכספים של רדהיל. "אנו רוצים להודות ל- HCR עבור האמון והתמיכה".

 

פול היידן, שותף ב- HCR לונדון: "הואיל וארה"ב מהווה את השוק החשוב ביותר עבור מרבית חברות הביופארמה, HCR שמחה לספק תמיכה בעלת ערך מוסף לשותפיה בעודם מפתחים את עסקיהם בשוק האמריקאי. אנו מאמינים בעתיד של רדהיל ושמחים על ההזדמנות לתמוך בהשקה של Talicia, בשיווק המתמשך של Aemcolo וברכישה של Movantik".

  1. מניות בכתבה
  2. רדהיל

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה