אנלייבקס נערכת להגדלת הייצור של ALLOCETRA לטיפול בחולי קורונה עם קריסת מערכות

Allocetra היא תרופה ניסיונית, הנחקרת כטיפול בחולים עם קריסת מערכות הקשורה לספסיס; ההחלטה להגדיל את היצור מגיעה בעקבות גילוי מקרה מאומת ראשון של קורונה בישראל

חדשות ספונסר 24/02/2020 14:01

א+א- 2

אנלייבקס תרפיוטיקס (Nasdaq: ENLV), חברת אימונותרפיה בשלב הניסויים הקליניים, הודיעה היום כי היא החלה בתוכנית להגדיל את תפוקת הייצור של ה-Allocetra, בעקבות גילוי מקרה מאומת ראשון של קורונה (COVID-19) בישראל, כהכנה לבקשות פוטנציאליות לטיפול בחולי קורונה אשר אושפזו ואובחנו במצב של חוסר תפקוד איברים ו/או קריסת מערכות.

 

Allocetra היא תרופה ניסיונית, אשר נחקרת כטיפול בחולים עם קריסת מערכות הקשורה לספסיס, תסמונת עם פתולוגיה קטלנית - "סופה ציטוקינית" המלווה בקריסת מערכות - בדומה לקורונה.

 

ספסיס הוא גורם התמותה השלישי בארה"ב. אחד מכל שלושה חולים המתים בבתי חולים בארה"ב - מת מספסיס. קריסת מערכות בספסיס, כמו גם בקורונה, נחשבת כתוצאה מתגובת יתר של המערכת החיסונית ("סופה ציטוקינית") בגוף האדם כלפי זיהום, וירוס או בקטריה.

 

תגובת היתר של המערכת החיסונית יכולה לגרום נזק לאיברים חיוניים בגוף. התקפות המערכת החיסונית קורות לרוב לאיברים חיוניים דוגמת הריאות, הלב, הכליות, הכבד ועוד. האיברים מצויים תחת לחץ ומתחילים לפעול באיטיות, ויכולים להגיע לכשל בתפקוד, קריסת מערכות ומוות.

 

אחוזי התמותה מספסיס קשורים בדרך כלל לפי רמת הכשל איתה הגיעה החולה לבית החולים. הספרות המקצועית מתארת ממוצע של 20% עד 40% תמותה תוך 28-90 יום בחולי ספסיס שהגיעו לטיפול נמרץ במצב של כשל איברים. בדומה לכך, "סופה ציטוקינית" דווחה לאחרונה בחולים עם קורונה, אשר אושפזו בטיפול נמרץ ולחולים בטיפול נמרץ היו רמות גבוהות בפלסמה של ציטוקינים וכמוקינים.

 

אין טיפול מאושר בספסיס או בזיהומים הקשורים לקורונה, נכון להיום. אנלייבקס הודיעה לאחרונה על תוצאות ביניים בניסוי ראשון בחולים עם ספסיס. בהשוואה לנתונים התואמים בספסיס באותו בית חולים, נצפו שינויים ברורים באחוז התמותה - לא היתה תמותה באף חולה מששת החולים שטופלו ב-Allocetra, בהשוואה ל-29% תמותה תוך 28 יום בקבוצת ההשוואה ההיסטורית.

 

מדדי המצב הקליני של האיברים – 78% בנתונים התואמים הראו עלייה בפגיעה באיברים לאחר האשפוז בבית החולים, לעומת 0% בששת החולים המטופלים; אצל כל החולים המטופלים נעצרה קריסת המערכות והם שוחררו בסופו של דבר מבית החולים. סיכום מלא של תוצאות הניסוי צפוי להתפרסם בחודש מרץ 2020.

 

אנלייבקס דיווחה באופן פומבי על תכנית להשיק ב-2020 שני ניסויים קליניים: שלב II/III בספסיס מאוחר יותר השנה; שלב II/III במניעת דחייה אצל חולים שעברו השתלת מח עצם. תפוקת הייצור של Allocetra תוכננה להתאים לגיוס החולים לשני הניסויים האלה.

 

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  נשמע קטע יחצני, אבל ביום כזה מעיף20|135|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  יוניבי 24/02/2020 14:15

 2. 2
  אמן שיצליחו|64|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  אקוש 24/02/2020 14:05