חדשות שוק ההון

חנן מור זכתה במכרז מחיר למשתכן בחיפה והשלימה הנפקת אג”ח

בפרויקט ייבנו 855 יחידות דיור, מתוכן 498 יחידות במסגרת מחיר למשתכן; החברה צופה רווח של כ-117 מיליון ₪; בנוסף זכתה החברה לביקושי יתר של פי 3 בהנפקת סדרת אג"ח חדשה

חדשות ספונסר 20/02/2020 11:42

א+א-

קבוצת MORE זכתה במכרז שפרסמה רשות מקרקעי ישראל להקמת פרויקט מגורים על מורדות מערב הכרמל בחיפה. הקבוצה גברה על 13 חברות בנייה שהתחרו במכרז, והוא אחד המכרזים הראשונים שנסגרו מאז החלטת רשות מקרקעי ישראל על עליית מחיר הקרקעות, עדכון מחירים שבוצע לראשונה מאז 2015.

 

למרות שהמהלך לעדכון המחירים גרם להתייקרות הקרקע ב-80-70% החליטה קבוצת MORE להציע מחיר נמוך למ"ר שישלמו זכאי משרד השיכון ברמתו הקיימת, מחיר נמוך ממכרזים קודמים בחיפה ונמוך ב25% ממחיר המקסימום .

 

קבוצת MORE זכתה ב-2 מגרשים שבכל אחד מהם 249 דירות מחיר למשתכן, ו-107 דירות שוק חופשי. במגרש אחד הצעתה הזוכה הייתה 8,144 שקל למ"ר, שהם 24% פחות ממחיר המקסימום. במגרש השני 7,994 שקל למ"ר שהם 26% פחות ממחיר המקסימום.

 

בפרויקט ייבנו 855 יחידות דיור, מתוכן 498 יח"ד "מחיר למשתכן" ו-357 דירות למכירה לשוק החופשי. להערכת הנהלת החברה, התמורה החוזית הכוללת הצפויה להתקבל בגין מכירת יחידות הדיור, אחרי הקלת שבס, בשיעור של כ-20%  תגיע לכמיליארד ₪.

 

על המכרז שבו זכתה הקבוצה נאבקו כאמור 13 חברות בנייה, מה שמעיד כי הענף מאמין שאיכותו של הפרויקט - מיקומו על מורדות הכרמל, הקרבה למרכז תעשיות מדע ( מת"מ) לקניונים ולכביש העלייה לכרמל, הנוף הפתוח לים גודל הדירות הצפוי והביקוש הגואה באזור -כל אלו יבשילו לכדי מוצר שיציף תשואה בעלת פרמיה גבוהה על ההשקעה במחיר למשתכן.

 

בנוסף, השלימה החברה בהצלחה את השלב המוסדי של סדרת אג"ח חדשה (סדרה י’) וזכתה לביקושים של למעלה מפי 3. הקבוה ביקשה לגייס 70 מיליון ₪, קיבלה ביקושים של 273 מיליון ₪ ובחרה להרחיב את הגיוס ל-82 מיליון ₪. בשלב המוסדי נקבעה הריבית השקלית על 3.4% במח"מ של 3 שנים.

 

האג"ח החדשה מובטחת בעודפים מפרויקט "מחיר למשתכן" במגרש 503 בפרויקט "נרקיסים" בראשל"צ, בו היא מקימה 174 יחידות דיור, מהן 124 דירות במסגרת תוכנית "מחיר למשתכן" ו- 50 דירות בשוק החופשי.

 

עד כה שיווקה החברה בפרויקט זה 122 יחידות דיור "מחיר למשתכן" ו- 4 יחידות דיור בשוק החופשי. שיעבוד עודפים נוסף התבצע על פרויקט "מחיר למשתכן" במגרש 11 בפרויקט "מורשת" במודיעין, בו מקימה החברה 90 יחידות דיור, מהן 59 דירות "מחיר למשתכן" ו- 31 דירות בשוק חופשי. עד כה שיווקה החברה במודיעין את כל 59 הדירות ב"מחיר למשתכן" ו -16 דירות לשוק החופשי .

 

סך העודפים המשועבדים לטובת איגרות החוב הם 110 מיליון ₪, כאשר שווי זה כולל גם שטחי מסחר של כ- 3,000 מ"ר. בשני המתחמים, קיבלה החברה בחודש אוקטובר האחרון היתר חפירה ודיפון והחלה מיד בעבודות על הקרקע.

 

חנן מור, בעל השליטה ויו"ר החברה: "אנו מודים על הבעת אמון הגדולה של שוק ההון בחברה. ביקושי היתר שנרשמו מספקים לחברה רוח גבית להמשך פעילות הייזום של החברה המביאה לצמיחה, איתנות פיננסית ויציבות לאורך שנים".

 

את ההנפקה הובילו אוריון חיתום והנפקות, אייפקס הנפקות ווליובייס ולידר הנפקות .

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה