חדשות שוק ההון

ג’נריישן קפיטל מעמידה הלוואה של כ-140 מיליון שקל לתחנות הכוח הצפוניות

הלוואת המזנין מיועדת למחזור חוב קיים בתחנות רמת גבריאל ואלון תבור; ההלוואה לתקופה של 5 שנים בריבית של 9.45%

חדשות ספונסר 20/02/2020 10:07

א+א- 1

קרן התשתיות והאנרגיה, ג’נריישן קפיטל, מגדילה את חשיפתה לתחנות הכוח הצפוניות, רמת גבריאל ואלון תבור. החברה מעמידה הלוואת מזנין בסכום של כ-140 מיליון שקל לשתי התחנות, המוחזקות (82.2% כל אחת) ידי רפק אנרגיה, שמוחזקת (50%) על ידי החברה. ההלוואה לתקופה של 5 שנים, נושאת ריבית של 9.45% וצמודה לשינויים בריבית בנק ישראל.

 

סכום ההלוואה ישמש את התחנות הצפוניות לפירעון הלוואה קיימת, כאשר אם תיוותר יתרה לאחר פירעון ההלוואה הקיימת, ישמש סכום ההלוואה לצרכים נוספים של התחנות הצפוניות.

 

התחנות הצפוניות, רמת גבריאל ואלון תבור, רשמו בחודשים האחרונים אבן דרך משמעותית, כאשר קיבלו רישיון ייצור קבוע והחלו בהפעלה מסחרית לאספקת 73 מגה וואט לשעה כ"א. בתוך כך, התחנות מספקות גם קיטור ללקוחותיהן (לקוחות העוגן נילית, תנובה, ולקוחות נוספים). בשלב זה מספקות התחנות קיטור בשיעור של כ- 45% - 70% מכושר הייצור שלהן, כאשר השלמת ההיערכות לאספקת מלוא כמות הקיטור, צפויה לסוף מרץ 2020.

 

ארז בלשה, מנכ"ל ומייסד ג’נריישן קפיטל: "הלוואת המזנין שאנו מעמידים היום הינה צעד ראשון כחלק ממהלך רחב וכולל של שיפור תנאי החוב של שתי התחנות. הלוואה זו תאפשר פירעון מידי של הלוואת מזנין ישנה של לאומי פרטנרס בתנאים טובים יותר ומדובר במהלך מקדים לריפייננס מלא של החוב עליו אנו עובדים כעת.

 

אנו רואים בהעמדת ההלוואה כהשקעה מתבקשת המשפרת את תנאי החוב של התחנות מחד ומניבה עבור המשקיעים ריבית אטרקטיבית בסיכון מדוד מאידך. נמשיך לפעול לבסס את מעמדה של רפק אנרגיה כשחקנית מובילה בתחום ייצור החשמל בישראל. ג’נריישן קפיטל נמצאת בתנופת פעילות המבססת אותנו כאחד מגופי ההשקעה המשמעותיים, הצומחים והאטרקטיביים בתחום האנרגיה והתשתיות המבוקש מאוד ע"י משקיעים". 

 

ג’נריישן קפיטל היא קרן סחירה המאפשרת חשיפה להשקעות מניבות בתחום האנרגיה והתשתיות. לחברה נכסים בתחומים הבאים: ייצור חשמל באמצעות רפק אנרגיה, אנרגיה מתחדשות באמצעות סולגרין, תחבורה באמצעות בון תור, חלוקת גז טבעי באמצעות חברות ייעודיות, ואיכות הסביבה באמצעות חברת GES הפועלת בתחום טיפול, טיהור והתפלת מים ושפכים. בראש ג’נריישן קפיטל עומדים יוסף זינגר, המכהן כיו"ר פעיל, וארז בלשה, כמנכ"ל.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    טעות בתיוג.

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    אקוש 20/02/2020 10:11