המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 עלה בכ – 1.17% ומדד ת"א 125 עלה כ – 1.24%. בקרב הסקטוריאליים בלט מדד הביומד שזינק 2.77%

מערכת ספונסר 19/02/2020 18:08

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות שערים. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של כ – 1.17% ומדד ת"א 125 ננעל בעלייה של כ – 1.24%. מדד ת"א SME60 עלה בשיעור של כ – 1.12% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הביומד עלה כ – 2.77%, מדד הבנקים עלה כ – 1.19%, מדד הנדל"ן עלה כ – 1.16%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות טבע, אשטרום, פועלים, לאומי ודיסקונט, בעלייה. מניות נייס, מזרחי טפחות וקבוצת עזריאלי, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית טבע שעלתה כ – 6.9% ואחריה עלו מניות דלתא, אשטרום קבוצה, קומפיוגן, דור אלון, נייר חדרה, ישראל קנדה ומגדל ביטוח.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית סלקום שירדה כ – 5%, ואחריה ירדו מניות אלוט, מגדלי תיכון, צור, אלקטרה צריכה, מזרחי טפחות, בזן ובזק.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.54מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח המסחר בעליות שערים וגם באירופה מסכים ירוקים.

חברת גילת דיווחה כי ההכנסות ברבעון הרביעי של 2019 הסתכמו ב - 78.3 מיליון דולר בהשוואה ל – 69.7 מיליון דולר ברבעון המקביל ב – 2018. הרווח הנקי על בסיס GAAP לרבעון הרביעי של 2019 הסתכם ב - 24.0 מיליון דולר.

מנהל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שומרון, בועידת השלטון המקומי לחדשנות: ”יש לבצע שינוי וצריך ללמוד ממה שקורה בעולם. הבעיה במכרזים היא שמי שלא זוכה מיד תובע את מזמין העבודה בנוגע למדדי האיכות, ולכן נוח יותר לברוח למספר האבסלוטי, עליו קשה להתווכח".

הפיקוח על הבנקים ורשות שוק ההון מסדירים את האשראי למשקי הבית. שני הגופים מפרסמים היום במשותף הוראות שמטרתן להתאים את היקף האשראי ליכולתו הפיננסית של הלקוח ולהימנע מפעילות שיווק אגרסיבית המפעילות לחץ ללקיחת הלוואות.

מדד מנהלי הרכש ירד בחודש ינואר 2020. רמת המדד בישראל דומה כעת לממוצע העולמי; מדד ינואר עדיין לא משקף את ההשפעות הצפויות של וירוס הקורונה.

 דמרי הודיעה על משא ומתן לרכישת חברת נדל”ן יזמי ב – 600 - 700 מיליון ₪. החברה בוחנת אפשרות לגיוס חוב ומעדכנת גם על ניהול משא ומתן עם החברה היזמית; תנאי העסקה טרם סוכמו.

מנכ”ל מזרחי טפחות אלדד פרשר הודיע על פרישה מהבנק. לאחר 16 שנים בבנק, מתוכן שבע שנים בתפקיד המנכ"ל, פרשר יפרוש בחודשים הקרובים. הדירקטוריון יקים ועדת איתור לתפקיד המנכ"ל החדש.

בית ההשקעות אקסלנס: ”למרות הפאניקה התקשורתית סביב הקורונה, הפגיעה בכלכלה העולמית נראית זניחה. שיבושי האספקה והיצור מתרכזים ברובם ברבעון הראשון, מתייצבים ברבעון השני והכלכלה עוברת ריבאונד ברבעונים השלישי והרביעי, כך שהצמיחה השנתית כן מתקרבת ליעד".

טוגדר קיבלה היתר לייבא קנאביס רפואי מהחווה באוגנדה לישראל. ההיתר הוא בהמשך לעמידת החווה באוגנדה בנהלי GACP של ארגון הבריאות העולמי לגידול חקלאי לשימוש רפואי. החברה תייבא 250 ק"ג תפרחות מיובשות שיעובדו במפעל למוצר הסופי.

קבוצת אלקטרה מרחיבה פעילותה בארה”ב ורוכשת שליטה בחברת F.W.Sims. החברה הנרכשת היא חברה קבלנית לעבודות מיזוג אוויר בניו יורק. ההשקעה הראשונית עומדת על כ - 67 מיליון ₪. ההיקף השנתי של פעילות אלקטרה בארה"ב צפוי להגיע לכ - 1.2 מיליארד שקל.

 אליום מדיקל קיבלה אישור מכירה ושיווק למערכות הסטנטים באוקראינה. עם קבלת האישור נכנס לתוקפו הסכם הפצה בהיקף של 2.5 מיליון ₪ לפחות. האישור מצטרף לאישורים הקיימים של החברה באירופה, סין, רוסיה, הודו ואוסטרליה.

 אקסלנז נמכרת לחברה אמריקאית בכ - 170 מיליון ש”ח, מניות החברה ימחקו מהבורסה. המחיר למניה משקף פרמיה של כ - 85% על מחיר המניה ביום שקדם לאישור העסקה.

סלקום קונה את גולן טלקום והמרוויחה הגדולה היא אלקטרה צריכה. התמורה שתקבל גולן תעמוד על כ – 600 – 630 מיליון ₪. אלקטרה צריכה צפויה לרשום רווח הון לפני מס של כ - 300 - 330 מיליון שקל.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה