קבוצת אלקטרה מרחיבה פעילותה בארה”ב ורוכשת שליטה בחברת F.W.Sims

החברה הנרכשת היא חברה קבלנית לעבודות מיזוג אוויר בניו יורק; ההשקעה הראשונית עומדת על כ-67 מיליון ₪; ההיקף השנתי של פעילות אלקטרה בארה"ב צפוי להגיע לכ-1.2 מיליארד שקל

חדשות ספונסר 19/02/2020 11:09

א+א-

קבוצת אלקטרה, בניהולו של איתמר דויטשר, מרחיבה את פעילותה בשוק האמריקאי. בהמשך להקמת Electra USA ורכישת החברות Hellman Electric ו- Gilston Electrical לפני כשנה, אלקטרה מודיעה היום על כניסתה לתחום מיזוג האוויר, ובכך הופכת את Electra USA לקבלן אלקטרו-מכאני מהגדולים בעיר ניו יורק עם פעילות בהיקף שנתי של כ-1.2 מיליארד שקל וצבר הזמנות לתחילת 2020 בסך של כ-1.7 מיליארד שקל.

 

Electra USA, חברה-בת בבעלותה המלאה, מדווחת היום כי חתמה על הסכם מחייב לרכישת 56% מהון המניות של חברת F.W. Sims, חברה קבלנית ותיקה הפועלות בתחום עבודות מיזוג אויר בעיר ניו יורק – בהשקעה ראשונית של כ-67 מיליון שקל.

 

חברת F.W. Sims הינה חברה משפחתית אשר הוקמה בשנת 1976 ומתמחה בעבודות מכאניות מורכבות בתחום המיזוג אויר לתשתיות, תחבורה, מסחרי ועוד. החברה מעסיקה כ-200 עובדים, שותפה לפרויקטים המובילים בעיר ובעלת צבר עבודות של כחצי מיליארד שקל.

 

במועד השלמת העסקה תשלם אלקטרה, בתמורה למניות הנרכשות, סך כולל של כ-19.4 מיליון דולר במזומן. כמו-כן, העסקה כוללת אופציות רכישה או מכירה הדדיות למניות החברה הנותרות בידי המוכרים הניתנות למימוש מתום 5 שנים ממועד השלמת העסקה, אשר כפופה להסכמתם של צדדים שלישיים.

 

איתמר דויטשר, מנכ"ל קבוצת אלקטרה: "עסקה זו מהווה המשך ישיר להתרחבותנו בשוק האמריקאי עם הקמת Electra USA בתחילת 2019 ורכישת 2 חברות מובילות בתחום האלקטרו-מכניקה. בכוונתנו לפעול להמשך ביסוס מעמדנו בזירה הבינלאומית, תוך איתור הזדמנויות השקעה אטרקטיביות העולות בקנה אחד עם האסטרטגיה של אלקטרה, שבסיסה מעגל רחב של שירותים מקצועיים לענף הנדל״ן והתשתיות".

 

בשבוע שעבר החלה מניית החברה להיסחר רשמית במדד המוביל ת"א-35 של בורסת ת"א, ובמקביל השלימה החברה גיוס הון של כ-183 מיליון שקל. אלקטרה סיכמה את תשעת החודשים הראשונים של 2019 עם עלייה של כ-15% בהכנסות לכ-5.14 מיליארד שקל, לצד עלייה ברווח הנקי המיוחס לבעלי המניות שהסתכם בתקופה זו בכ-188 מיליון שקל.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה