שטראוס רוכשת חברת קפה ברזילאית בכ-167 מיליון ₪

החברה הנרכשת Mitsui Alimentos היא השחקנית החמישית בגודלה בתחום הקפה הקלוי והטחון בברזיל ובעלת נתח שוק של כ-3.8%

חדשות ספונסר 18/02/2020 12:43

א+א- 2

חברת שטראוס מדווחת היום כי חברת הבת של המיזם המשותף שלה בתחום הקפה – טרס קורסואס, שבבעלות שטראוס ו- Sao Miguelהתקשרה בהסכם לרכישת חברת Mitsui Alimentos כך שלאחר השלמת העסקה תחזיק קפה טרס קורסואס בכל הון המניות המונפק והנפרע של מיטצוי אלימנטוס.

 

מיטצוי אלימנטוס פועלת בתחום הקפה הקלוי והטחון, בו המיזם המשותף טרס קורסואס היא השחקנית בעלת נתח השוק הגדול ביותר בברזיל, והיא השחקנית החמישית בגודלה בתחום הקפה הקלוי והטחון בברזיל ובעלת נתח שוק של כ-3.8%.

 

עיקר פעילותה של החברה בשני אזורים בהם המיזם המשותף טרס קורסואס אינו מוביל מבחינת נתח שוק לפני הרכישה. בהתבסס על הנתונים שנמסרו לחברה, הכנסות מיטצוי אלימנטוס לשנת 2019 בתחום הקפה הלוי והטחון עמדו על כ-270 מיליון ריאל (כ- 245 מיליון ₪). מוצרי מיטצוי אלימנטוס משווקים תחת המותג Brasileiro Café ,ומיוצרים בשני מפעלים בבעלותה.

 

רכישת מיטצוי אלימנטוס נעשית במטרה להמשיך ולחזק את מיצובה של המיזם המשותף טרס קורסואס וכן תואמת את אסטרטגית המיזם המשותף טרס קורסואס לחיזוק מעמדה כשחקנית המובילה בשוק הקפה בברזיל.

 

בכוונת קפה טרס קורסואס להמשיך להפעיל את מיטצוי אלימנטוס באופן דומה לאופן בו פעלה עד כה, במטרה להגיע למימוש מרבי של הסינרגיות הפוטנציאליות בין החברות. הרכישה אינה כוללת את עסק ייצוא פולי הקפה הירוק של מיטצוי אלימנטוס.

 

בתמורה ל-100% ממניות מיטצוי אלימנטוס, תשלם המיזם המשותף קפה טרס קורסואס למוכרת סך של כ-210 מיליון ריאל (כ- 167 מיליון ₪) כתלות בהתאמות סמוך להשלמת העסקה.

 

בכוונת קפה טרס קורסואס לממן את הרכישה ממקורותיה העצמאיים. משטראוס נמסר כי השפעת הרכישה על דוחותיה הכספיים של החברה במאוחד אינה מהותית.

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  אכן אבל מגיעה לאיזור ההתנגדות

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ארביב 18/02/2020 13:12

 2. 2
  מעניינת |4|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  Gamman 18/02/2020 13:05