בורסת ת”א פתחה את המסחר בירידות שערים חדות

אמש לא התקיים מסחר בארה"ב לרגל יום הנשיאים, החוזים העתידיים יורדים בחדות בעקבות אזהרת הרווח של אפל מהלילה

מערכת ספונסר 18/02/2020 10:13

א+א-

הבורסה המקומית פתחה את יום המסחר בירידות שערים חדות של מעל 1% במדדים המובילים. השוק ימתין בציפייה לפתיחת המסחר בניו יורק, שם לא התקיים אתמול מסחר לרגל יום הנשיא. בלילה פרסמה חברת אפל אזהרת רווח לרבעון הראשון בכך שלא תוכל לעמוד בצפי ההכנסות בעקבות התפשטות וירוס הקורונה בסין אשר פוגע הן בייצור והן במכירות במדינה. בעקבות האזהרה החוזים העתידיים רושמים הבוקר ירידות של קצת מעל 1% בחוזה על מדד הנסד"ק 100. אסיה מגיבה גם היא לחדשות ובבורסות נראים מסכים אדומים, הניקיי היפני ננעל הירידה של 1.4%. בורסות אירופה פתחו את המסחר בירידות שערים של כ 0.6%.

 שטראוס דיווחה הבוקר כי תרכוש באמצעות טרס קורסואס את חברת הקפה הברזילאית מיטצוי אלימנטוס.

כתב הגנה ותביעה שכנגד בגובה 8.7 מיליון ש”ח הוגשו נגד אורד. זאת במסגרת הליך בוררות בו הגישה החברה כנגד EDF תביעה לקבלת פיצויים בסך של כ- 13.2 מיליון ש"ח בגין הנזקים שנגרמו לה כתוצאה מהפרת הסכם.

אם.אר.פי השקעות דיווחה על הצעת רכש מלאה למניות החברה. החברה גם מודיעה על צפי לעלייה בשווי נכסי נדל"ן ושערוך צפוי שלהם בדוח 2019.

מסקירת לאומי שוקי הון: ”ערכן של מניות הביטוח גבוה בעשרות אחוזים משווי השוק בו הן נסחרות. גם לאחר תגובתם החיובית של המשקיעים להודעה על ההקלות האחרונות, הדרך לסגירת הדיסקאונט הכלכלי עוד ארוכה".

בית ההשקעות מיטב דש: "השוק משקף שה - FED יוריד ריבית פעמיים בשנה הקרובה. בשנים האחרונות ה - FED עשה את מה שהשווקים ציפו ממנו. מתחילת השנה נעצרה עלייה במאזן ה – "FED.

 חנן מור חתמה על הסכם ליווי בנקאי להקמת פרויקט מחיר למשתכן במודיעין. הבנק המלווה יעמיד לחברה מסגרת מימון בהיקף כולל של 250 מיליון ₪. סכומי הליווי יעמדו לתקופה של 47 חודשים.

הראל פיננסים: "הריבית האפסית חוזרת למרכז תשומת הלב של השווקים. הירידה בקצב התפשטות הקורונה מחוץ לסין ופתיחת המפעלים בהדרגה תורמים לירידת מפלס הדאגה בשווקים. בישראל אחרי מדד מחירים לצרכן שלילי בינואר, נערכים לעונת המדדים הגבוהים".

בהלת הקורונה הביאה לפדיונות של כ - 2.545 מיליארד ₪ בקרנות המסורתיות. במחצית הראשונה של חודש פברואר רשמו קרנות הסל פדיונות של כ - 1.42 מיליארד ₪. ביום יחיד נפדו 1 מיליארד ₪ מהקרנות האקטיביות המסורתיות.

פרופ’ מישל סטרבצ’ינסקי ימונה לחבר בוועדה המוניטרית של בנק ישראל. כעת מונה הועדה שישה חברים ופועלת בהרכב מלא. סטרבצ’ינסקי ימשיך לשמש גם כמנהל חטיבת המחקר.

 אל על מעדכנת את פעילותה בנתיב לבנגקוק בעקבות הוראות משרד הבריאות. המשרד מרחיב את הוראות הבידוד לחוזרים מחו"ל ומוסיף ארבע ארצות נוסף על סין. מנכ"ל אל על פרסם מכתב הסברה לעובדים.

 אאורה קיבלה אישור לתוכנית התחדשות עירונית בקרית אונו. במסגרת התוכנית יפונו שלושה בנייני רכבת ובמקומם ייבנו חמישה בניינים בני 10 עד 20 קומות. סך הכל תכלול התוכנית 332 יח"ד מתוכם 180 יחידות דיור מיועדות לשיווק.

ההכנסות מתמלוגי הגז הטבעי, הנפט והמחצבים ב - 2019 הסתכמו בכ - 864 מיליון ₪. מרבית הסכום, כ - 836 מיליון ש"ח, נובע מהגז הטבעי מחזקת "תמר". צפי ההכנסות ל - 2020 מתמלוגים עומד על כ - 1.5 מיליארד ₪.

 סאמיט גרמניה תמחק מהמסחר בבורסה בלונדון. החברה פרסמה הצעת רכש לבעלי מניותיה בסכום של 215 מיליון אירו. רווחי סאמיט גרמניה משערוך נכסים בחציון השני של 2019 צפויים להסתכם בכ - 84 מיליון אירו.

הצלחה נרשמה לאלקטריאון בניסוי טעינה של משאית חשמלית. הניסוי נערך בשוודיה לקראת נסיעת מבחן בגוטלנד. הפעלת המשאית בכביש ציבורי תתקיים בחודש הבא.

וירוס הקורונה הגיע לפתאל: החברה צופה ירידה בהכנסות בגלל ביטולי הזמנות. החברה בוחנת את ההשלכות של ביטולי טיסות מיעדים מסוימים במזרח ואליהם, באופן שמונע מתיירים מאותן מדינות להגיע לאירופה או לישראל ולהתארח במלונות, על פעילותה העסקית.

 מישורים מכרה נכס בפתח תקווה תמורת כ-43.5 מיליון שקל. העסקה צפויה לייצר תזרים מזומנים פנוי, לאחר פירעון חוב שכנגד הנכס הנמכר, של כ - 15.5 מיליון שקל. מחיר המכירה מגלם תשואה של כ - 9% על מחיר הרכישה.

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה