המסחר בבורסת ת”א ננעל במגמה מעורבת

מדד ת"א 35 ירד בכ – 0.16% ומדד ת"א 125 יציב עם ירידה של כ – 0.01%. מדד הביטוח זינק 2.26% על רקע פרסום ההקלות על חברות הביטוח, שפרסם הממונה על שוק ההון

מערכת ספונסר 17/02/2020 18:01

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום במגמה מעורבת. מדד ת"א 35 ירד בשיעור של כ – 0.16% ומדד ת"א 125 ננעל ביציבות עם ירידה של כ – 0.01%. מדד ת"א SME60 עלה בשיעור מתון של כ – 0.06% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הביטוח עלה כ – 2.26% לאחר פרסום הקלות על חברות הביטוח בדרישות ההון, שפרסם הממונה על שוק ההון, משה ברקת. מדד התקשורת וטכנולוגיות המידע עלה כ – 0.74%. מדד הנפט והגז ירד כ – 0.27%, מדד הביומד ירד כ – 0.29%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות לאומי, הראל השקעות וכלל עסקי ביטוח, בעלייה. מניות פועלים, טבע, כיל, נייס  ושיכון ובינוי ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית מגדל ביטוח שעלתה כ – 6.5% ואחריה עלו מניות סאמיט, כלל עסקי ביטוח, פרטנר, תדיראן הולדינגס, הראל השקעות, אלטשולר שחם גמל וישראכרט.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית נייר חדרה שירדה כ – 6.62%, ואחריה ירדו מניות חברה לישראל, דלתא, בזן, אנרג’יאן, כיל, קמהדע ומגדלי תיכון.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.03 מיליארד ₪.

בניו יורק לא מתקיים היום מסחר, לרגל יום הנשיא, ובאירופה מסכים ירוקים.

כתב הגנה ותביעה שכנגד בגובה 8.7 מיליון ש”ח הוגשו נגד אורד. זאת במסגרת הליך בוררות בו הגישה החברה כנגד EDF תביעה לקבלת פיצויים בסך של כ- 13.2 מיליון ש"ח בגין הנזקים שנגרמו לה כתוצאה מהפרת הסכם.

אם.אר.פי השקעות דיווחה על הצעת רכש מלאה למניות החברה. החברה גם מודיעה על צפי לעלייה בשווי נכסי נדל"ן ושערוך צפוי שלהם בדוח 2019.

מסקירת לאומי שוקי הון: ”ערכן של מניות הביטוח גבוה בעשרות אחוזים משווי השוק בו הן נסחרות. גם לאחר תגובתם החיובית של המשקיעים להודעה על ההקלות האחרונות, הדרך לסגירת הדיסקאונט הכלכלי עוד ארוכה".

בית ההשקעות מיטב דש: "השוק משקף שה - FED יוריד ריבית פעמיים בשנה הקרובה. בשנים האחרונות ה - FED עשה את מה שהשווקים ציפו ממנו. מתחילת השנה נעצרה עלייה במאזן ה – "FED.

 חנן מור חתמה על הסכם ליווי בנקאי להקמת פרויקט מחיר למשתכן במודיעין. הבנק המלווה יעמיד לחברה מסגרת מימון בהיקף כולל של 250 מיליון ₪. סכומי הליווי יעמדו לתקופה של 47 חודשים.

הראל פיננסים: "הריבית האפסית חוזרת למרכז תשומת הלב של השווקים. הירידה בקצב התפשטות הקורונה מחוץ לסין ופתיחת המפעלים בהדרגה תורמים לירידת מפלס הדאגה בשווקים. בישראל אחרי מדד מחירים לצרכן שלילי בינואר, נערכים לעונת המדדים הגבוהים".

בהלת הקורונה הביאה לפדיונות של כ - 2.545 מיליארד ₪ בקרנות המסורתיות. במחצית הראשונה של חודש פברואר רשמו קרנות הסל פדיונות של כ - 1.42 מיליארד ₪. ביום יחיד נפדו 1 מיליארד ₪ מהקרנות האקטיביות המסורתיות.

פרופ’ מישל סטרבצ’ינסקי ימונה לחבר בוועדה המוניטרית של בנק ישראל. כעת מונה הועדה שישה חברים ופועלת בהרכב מלא. סטרבצ’ינסקי ימשיך לשמש גם כמנהל חטיבת המחקר.

 אל על מעדכנת את פעילותה בנתיב לבנגקוק בעקבות הוראות משרד הבריאות. המשרד מרחיב את הוראות הבידוד לחוזרים מחו"ל ומוסיף ארבע ארצות נוסף על סין. מנכ"ל אל על פרסם מכתב הסברה לעובדים.

 אאורה קיבלה אישור לתוכנית התחדשות עירונית בקרית אונו. במסגרת התוכנית יפונו שלושה בנייני רכבת ובמקומם ייבנו חמישה בניינים בני 10 עד 20 קומות. סך הכל תכלול התוכנית 332 יח"ד מתוכם 180 יחידות דיור מיועדות לשיווק.

ההכנסות מתמלוגי הגז הטבעי, הנפט והמחצבים ב - 2019 הסתכמו בכ - 864 מיליון ₪. מרבית הסכום, כ - 836 מיליון ש"ח, נובע מהגז הטבעי מחזקת "תמר". צפי ההכנסות ל - 2020 מתמלוגים עומד על כ - 1.5 מיליארד ₪.

 סאמיט גרמניה תמחק מהמסחר בבורסה בלונדון. החברה פרסמה הצעת רכש לבעלי מניותיה בסכום של 215 מיליון אירו. רווחי סאמיט גרמניה משערוך נכסים בחציון השני של 2019 צפויים להסתכם בכ - 84 מיליון אירו.

הצלחה נרשמה לאלקטריאון בניסוי טעינה של משאית חשמלית. הניסוי נערך בשוודיה לקראת נסיעת מבחן בגוטלנד. הפעלת המשאית בכביש ציבורי תתקיים בחודש הבא.

וירוס הקורונה הגיע לפתאל: החברה צופה ירידה בהכנסות בגלל ביטולי הזמנות. החברה בוחנת את ההשלכות של ביטולי טיסות מיעדים מסוימים במזרח ואליהם, באופן שמונע מתיירים מאותן מדינות להגיע לאירופה או לישראל ולהתארח במלונות, על פעילותה העסקית.

 מישורים מכרה נכס בפתח תקווה תמורת כ-43.5 מיליון שקל. העסקה צפויה לייצר תזרים מזומנים פנוי, לאחר פירעון חוב שכנגד הנכס הנמכר, של כ - 15.5 מיליון שקל. מחיר המכירה מגלם תשואה של כ - 9% על מחיר הרכישה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה