חדשות שוק ההון

בקשה לייצוגית נגד סטרווד בטענה לפרטים מטעים בתשקיף הנפקת האג”ח

על פי התביעה החברה לא עדכנה נתונים הנוגעים להורדת דירוג אשראי והפחתת שווי נכסים על ידי P&S; החברה דוחה את הטענות

חדשות ספונסר 16/02/2020 09:46

א+א- 1

חברת הנדל"ן המניב סטרווד העוסקת ברכישת קניונים ושטחי מסחר בארה"ב מדווחת כי בסוף השבוע נודע לה על הגשת תביעה ובקשה לאישורה כתביעה ייצוגית בבית המשפט המחוזי בתל אביב. התביעה הוגשה על ידי פרוקסימה ניהול השקעות נגד החברה ונגד חלק מהדירקטורים המהכנים בהווה ובעבר בחברה.

 

על בסיס המידע שמצוי בידי החברה, על פי כתב התביעה נטען כי קיימים פרטים מטעים ואי גילוי הולם לכאורה, בתשקיף ההנפקה של אגרות החוב מסדרה א’ שפרסמה סטרווד. בין היתר מדובר על הפרטים הנוגעים לדירוגים הקודמים שניתנו ביחס לנכסי החברה בהתאם לאיכותם, דירוגים קודמים שניתנו הקשורים להלוואות על חלק מנכסי החברה.

 

עוד נטען בתביעה כי קיימת הטעיה וחוסר בפרסום של פרטים לכאורה, בדוחות מיידיים של החברה הנוגעים להורדת דירוגים והפחתת שווי נכסים על ידי סוכנות הדירוג האמריקאית P&S ביחס להלוואות קודמות ונוחיות בחלק מנכסי החברה וכן לגבי הזכות הקיימת לשוכרים מסויימים להפחתת דמי שכירות וסיום מוקדם של הסכם השכירות במקרה של עזיבת שוכרי עוגן.

 

לטענת התביעה בבקשה הייצוגית, ההתנהלות המדוברת מהווה מצג שווא רשלני והפרת חובה חקוקה.

 

התביעה מבקשת שהתובענה הייצוגית תוגש בשם שלוש קבוצות -מחזיקי האג"ח מה-14.10.2018, מחזיקי האג"ח מה-17.2.2019 וכל מי שקנה אג"ח של החברה בהנפקה ומחזיק אותן במועד הגשת הבקשה לבית המשפט.

 

הנזק של שתי הקבוצות הראשונות נאמד על ידי התביעה ב-74.4 מיליון ₪ והנזק של הקבוצה האחרונה נאמד בכ-25.1 מיליון ₪.

 

סטרווד מסרה כי היא לומדת את התובענה הייצוגית ואת הבקשה ובשלב מקדמי זה אינה יכולה להעריך את סיכויי התובענה או את סיכויי אישורה כתובענה ייצוגית. עם זאת בהתבסס על עיון ראשוני בשלב זה, החברה דוחה את הטענות ובכוונתה להתגונן נגדן בתקיפות.

 

עוד מציינת החברה כי התובענה הייצוגית עוסקת באותו עניין אשר נדון בהליך קודם שהתנהל נגד החברה (ועודנו מתנהל נגד חברת הדירוג מעלות, שסולק על הסף ביחס לחברה מן הטעם שהתובעת בהליך הקודם רכשה את אגרות החוב לאחר המועד שבו עילות התביעה לכאורה התגבשו.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    לא הבנתי. הם תובעים את עצמם.

    לא מבין תביעות יצוגיות של חברה ע"י בעלי המניות שהם החברה. במקרה הזה - בעלי האגח הם הבעלים של החברה . ברמה של 33 אגורות = שליש מערך החוב יש רק שתי אפשרויות. הסדר או פירוק שבו יקבלו בעלי החוב כל מה שיש בחברה - אז למה צריך את הפיצוי? או שבחברה תחזיר כל חובה - ואז זו הוכחה שלא הטעו. תביעה נגד חתמים ונגד חברות דירוג - מוצדקת. ג.נ - מחזיק.
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    ATUK19 16/02/2020 10:43