אבגול עלולה להפסיד עד מיליון וחצי דולר בגלל השבתת המפעל בסין

לאור ההזמנות שקיבלה החברה לייצור חומר הגלם המשמש למסיכות היגיינה, אבגול צופה שהמפעל יקבל אישור לשוב לפעילות לפני תום חודש פברואר

חדשות ספונסר 13/02/2020 10:27

א+א-

חברת אבגול, יצרנית הבדים הלא ארוגים, דיווחה בסוף ינואר על השבתת המפעלים שלה בסין. בהודעה שפרסמה החברה עם פרוץ משבר וירוס הקורונה צוין כי אין השפעה מהותית על החברה כתוצאה מאי החזרה לפעילות.

 

אך הימים חלפו והרשויות במחוז בסין בו פועל המפעל, הודיעו כי לא תתאפשר חזרה לפעילות ביום 14.2.2020, כפי שצפו. למרות אי וודאות לגבי המועד בו תחזור הפעילות במפעל, אך על בסיס דיונים ישירים עם הממשל המקומי ולאור הביקוש וההזמנות שקיבלה החברה לייצור חומר הגלם המשמש לייצור מסיכות היגיינה, החברה צופה כי המפעל יקבל אישור לשוב לפעילות לפני תום חודש פברואר.

 

אבגול מבהירה כי עקב אי הוודאות לגבי מועד החזרה לפעילות, החברה לא יכולה להעריך באופן מדויק את נזקיה למעט הערכה ראשונית כי אי החזרה לפעילות במפעל עד ליום 28.2.2020 עלולה לגרום להפסד של כמיליון דולר עד כמיליון וחצי דולר ברווח לפני מס.

 

לאבגול יש כיום שישה אתרי ייצור בארץ ובעולם – בארה"ב, רוסיה, הודו וסין, היא מעסיקה כ-900 עובדים ומוצריה נמכרים ב-30 מדינות. את הרבעון השלישי של השנה סיימה החברה עם ירידה של 5.6% בהכנסות שהסתכמו ב-102.9 מיליון דולר, לעומת 109 מיליון ברבעון המקביל. יחד עם זאת, הרווח הנקי של החברה עלה ל-2.2 מיליון דולר.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה