הנדבקות החדשות בקורונה: בריל, אל על ותדיראן

אל על דיווחה כי ביטול הטיסות לסין וממנה יביא לירידה של 30 מיליון דולר בהכנסות הרבעון הראשון; תדיראן ובריל הודיעו שבמפעלים לא חזרו עדיין לעבודה, אך אין השפעה בטווח המיידי

חדשות ספונסר 12/02/2020 12:12

א+א- 1

עוד ועוד חברות מדווחות בימים האחרונים בבורסה של תל אביב על ההשפעות הצפויות של התפרצות וירוס הקורונה על פעילותן העסקית בטווח הקצר ובטווח הבינוני.

 

אמש לאחר המסחר דיווחה חברת בריל תעשיות נעליים, שבין מותגיה נמצאים גלי, ניין ווסט, איזי ספיריט, GUESS ו-לי קופר, על מצב הפעילות שלה מול הספקים הסינים המושבתים.

 

על פי הדיווח, למרות שחופשת ראש השנה הסיני הייתה אמורה להסתיים ב-9.2, מבירורים שערכה החברה מול ספקים סיניים, המייצרים חלק ממוצרי החברה והקבוצה, עולה שאלו טרם שבו לפעילות סדירה - עקב התפשטות נגיף הקורונה, ואי הבהירות הקיימת כרגע בעניין זה.

 

החברה הדגישה כי היא אינה צופה שההתפתחויות האמורות תגרומנה לפגיעה בפעילותה הסדירה בטווח המיידי, אולם, אי חזרת המפעלים בסין, המייצרים ממוצרי החברה והקבוצה, לפעילות סדירה עלולה, ככל שתתארך, להשפיע באופן שלילי על פעילות החברה והקבוצה בטווחים הבינוני והארוך.

 

בריל הודיעה גם כי היא פועלת להיערך ככל הניתן מול ספקיה במדינות אחרות, על-מנת לנסות ולהסיט אליהן פעילויות ייצור.

 

כשעה אחרי הדיווח של בריל, פרסמה גם חברת תדיראן הולדינגס אזהרה דומה. בהודעה לבורסה הסבירה החברה כי היצרן הסיני Gree Electric ממנו מייבאת תדיראן מזגני אוויר, הודיע לה שהחברה טרם חזרה לפעילות ייצור סדירה.

 

בתדיראן הבהירו כי מבחינה שערכה החברה אודות השפעת השיבושים בפעילות הייצור בסין ולאור מדיניות ניהול המלאי של החברה, נראה כי בטווח המיידי והקצר אין בשיבושים אלה בכדי להוות פגיעה מהותית בפעילות החברה ותוצאותיה בטווח המיידי.

 

עם זאת, מאחר שנכון למועד זה אין בידי החברה או ספקיה יכולת להעריך את מועד הפסקת השיבושים כאמור וחזרה של פעילות הייצור בסין לסדרה, אין בידי החברה יכולת להעריך, בשלב זה, את מידת ההשפעה של המשך השיבוש בפעילות הייצור בסין על החברה, אם וככל שיימשכו, בטווח הבינוני והארוך.

 

עוד שעה קלה חלפה, ואל על הוציאה הודעה דומה, אלא שהפעם לראשונה, מדובר בהודעה שמדברת במספרים ומכמתת את ההפסד הצפוי. על פי הערכה ראשונית שערכה אל על, נכון למועד זה צפויה ירידה בהכנסות החברה, בעיקר ביעדי המזרח, של כ-30 מיליון דולר.

 

החברה מנסה להרגיע כמובן, ומסייגת שמרבית הירידה צפויה להערכת החברה להתקזז עם צמצום ההוצאות התפעוליות של החברה. אל על מסבירה כי היא תלויה בהחלטות של מדינות ורשויות רלוונטיות בארץ ובעולם להפסיק או לחדש טיסות ליעדים שונים במזרח ובכלל, וכמובן בביקושים לטיסות אלה.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    אל על תרשום גם הפסד מימון גידור דסל

    אל על מגדרת את מחירי הדס"ל ל6-7 חודשים קדימה. אפשר לראות כמה בדיוק בדוח האחרון שלה. אז לא רק שהמכירות יקטנו - יש לה גם הוצאות גידור על דסל שלא צרכה בפועל. זה גם המשך תגובה ליוקין שלא הגיוני לעשות גידור ליותר מכמה חודשים על מכירות או חומרי גלם.
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    ATUK19 12/02/2020 09:43