אפולו פאוור ומעבדת החדשנות של רנו מתקדמות בבחינת היריעה הסולארית

תקופת הבחינה תמשך כ-7 חודשים ובסופם יוחלט האם היריעה הסולארית תפותח לדגם ספציפי של רנו; מנכ"ל החברה יגיע לכנס המשקיעים של ספונסר ב-16.2.2020

מערכת ספונסר 11/02/2020 11:07

א+א-

חברת אפולו פאוור, המפתחת מוצרים ופתרונות טכנולוגיים בתחום האנרגיה הסולארית, הודיעה היום על המשך שיתוף הפעולה עם מעבדת החדשנות של רנו-ניסאן-מיצובישי.

 

החברה ומעבדת החדשנות "אוטומוטיב סרוויס ישראל" (אס"י) ערכו ניסוי לבדיקת ההתכנות ליישום היריעה הסולארית הגמישה שפיתחה חברת הבת סולארפיינט , על גג רכב חשמלי מסוגRenault ZOE, ולאור ההצלחה החברות ימשיכו את שיתוף הפעולה ויתקדמו שלב בבחינת היתכנות היריעה הסולארית.

 

אוטומוטיב סרוויס ישראל (אס"י) הינה המפעילה הרשמית של מעבדת החדשנות של קבוצת רנו-ניסאן-מיצובישי בת"א. המעבדה, הממוקמת בפארק עתידים בתל אביב, עוסקת באיתור טכנולוגיות מקומיות בתמיכת עם רשות החדשנות הישראלית וממוקדת בטכנולוגיות חיישנים, הגנת סייבר, בינה מלאכותית וביג דאטה.

 

במסגרת ההסכם שנחתם היום, יבחנו הצדדים בצורה מעמיקה יותר את פוטנציאל האינטגרציה התעשייתית העתידית של היריעה הסולארית בחלק מהרכבים המסחריים של Renault לרבות בחינת שיטות וחומרים שונים לצורך האינטגרציה הנ"ל.

 

תקופת הבחינה תמשך עד 7 חודשים והיא ניתנת להארכה בהסכמת הצדדים, כאשר בתום התקופה תחליט מעבדת החדשנות האם היריעה הסולארית תפותח לדגם ספציפי של רכב מקבוצת Renault, ובמידה וכן, יחלו הצדדים לנהל מו"מ במטרה להתקשר בהסכם שיתוף פעולה ארוך טווח בהקשר זה. 

 

אנטואן בסוויל, מנהל מעבדת החדשנות של רנו-ניסאן-מיצובישי בתל אביב: "רכב חשמלי הוא מאבני היסוד של התחבורה בשנים הקרובות, וגם חלק מרכזי בתוכנית האסטרטגית של רנו-ניסאן-מיצובישי, שכבר כיום מובילה בתחום. לפיכך אנו בוחנים ברצינות כל אמצעי שיאפשר הנעה חשמלית חסכונית, ויפחית את צריכת האנרגיה של המכוניות העתידיות. בדיקת ההתכנות עם אפולו הייתה מוצלחת ואנו מצפים למעבר לשלב הניסויים הבא".

 

עודד רוזנברג, מנכ"ל אפולו פאוור, מסר: "אנו מצפים להמשך העבודה המשותפת עם מעבדת החדשנות של קבוצת רנו-ניסאן-מיצובישי בישראל, לבחינת היתכנות שילוב היריעה הסולארית הגמישה שפיתחנו בחלק מדגמי הרכבים המסחריים של Renault. רנו-ניסאן-מיצובישי היו הראשונים בתעשיית הרכב לזהות את הפוטנציאל שביריעה של אפולו ולבצע ניסוי לבדיקת התאמתה לרכבי הקונצרן.

 

אנו סבורים ששילוב היריעות הסולאריות שפיתחנו על גבי כלי רכב מסוגים שונים משתלב במעבר של חברות הרכב הגדולות לרכבים חשמליים והיברידיים, ומסייע בהירתמותן של חברות הרכב במאבק הסביבתי להורדת פליטות מזהמים. מטרתנו בהסכם זה להמשיך ולהוכיח שהטכנולוגיה הייחודית של אפולו מתאימה להיות משולבת בייצור תעשייתי של כלי רכב ובכך לאפשר לכל נהג לקחת חלק בייצור אנרגיה מתחדשת ונקייה."

 

אפולו פאוור באמצעות חברת הבת סולארפיינט, הינה חברת מחקר ופיתוח המפתחת ומייצרת מוצרים ופתרונות טכנולוגיים בתחום האנרגיה הסולארית. המוצר העיקרי של החברה הינו יריעות סולאריות גמישות, , המיועדות להפוך כל משטח תחת פני השמש למשטח מייצר חשמל.

 

מנכ"ל חברת אפולו פאוור עודד רוזנברג ישתתף בכנס המשקיעים של ספונסר ביום א’ הקרוב (16.2.2020), יציג את פעילות החברה ויענה על שאלות משתתפי הכנס.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה