עליות שערים בתל אביב, מדד הבנקים עולה 0.6%

מדד תל אביב 125 עולה 0.61%; איסתא יורדת 2%; עליות שערים בפתיחת המסחר באירופה; החוזים בניו יורק נסחרים בעליות של עד 0.35%

מערכת ספונסר 11/02/2020 10:25

א+א-

הבורסה המקומית נפתחה בעליות שערים על רקע מגמה חיובית באסיה ובניו יורק, בצל החשש מהשלכות נגיף הקורונה המשפיע עדיין על השווקים. הבורסות באירופה ננעלו אתמול בעיקר בירידות ובניו יורק נרשמה כאמור סגירה חיובית. החוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים לפי שעה על עליות בפתיחה. בתל אביב ננעל אתמול יום המסחר בעליות, בהובלת מדדי הטכנולוגיה והתקשורת שעלו כ – 1%. מדד הנפט והגז בלט כשצנח כ – 1.5%.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער שלילי בדולר רציף וכן בפער שלילי על מדד ת"א 35. מבין מניות המדד בולטות היום מניית לייבפרסון בפער חיובי של 1.23%, מניות טבע וטאואר בפער חיובי זהה של 0.17%, מניית פריגו בפער שלילי של 0.90% ומניית נייס בפער שלילי של 0.31%.

חברת גולף דיווחה הבוקר כי אינה צופה השפעה משמעותית של וירוס הקורונה, על פעילותה בטווח הקצר. זאת על אף שהחברה מבצעת חלק משמעותי מרכישותיה מספקים בסין.

חברת סרגון דיווחה על הפסד של 4.1 מיליון דולר ברבעון האחרון של 2019, לעומת רווח של 11.6 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות ברבעון הרביעי הסתכמו בכ - 71.3 מיליון דולר, ירידה של 16.9% בהשוואה לרבעון הרביעי של 2018 וירידה של 1.3% בהשוואה לרבעון השלישי של 2019.

מסקירת מיטב דש: "בנק ישראל לא מצליח לשמור על השקל. ההתחזקות האחרונה של השקל, למרות ההתערבות של בנק ישראל במסחר עלולה לגרום להתחזקות מגמת הייסוף שתפגע בפעילות היצוא דווקא כשהסיכונים לכלכלה העולמית עלו".

הפיקוח על הבנקים פרסם אתמול הקלות לנותני אשראי חוץ בנקאי. משמעות ההקלה היא שנותני אשראי חוץ בנקאי וגופי P2P לא יידרשו להעביר לבנקים הצהרות של רישום נהנים ובעלי שליטה בחשבונות.

מסקירת הראל פיננסים: ”מי שהמתין, הרוויח את השבוע הטוב במניות בחצי השנה החולפת”. עוד נכתב כי "הגורמים שתמכו בהיפוך המגמה הם התמתנות קצב התפשטות נגיף הקורונה מחוץ לסין, נתוני מאקרו חזקים בארה"ב ועונת דו"חות מפתיעה לטובה".

 קסטרו עדכנה כי המפעל בסין לא חוזר לפעילות. בשל אי הבהירות לגבי התפשטות נגיף הקורונה בסין, מפעל החברה ימשיך להיות מושבת עד למועד לא ידוע. דווח כי להמשך ההשבתה תהיה השפעה על פעילות החברה בטווח הבינוני והארוך.

 אלגומייזר מתייעלת: תתמקד בשיווק מקוון ותצמצם פעילויות לא רווחיות. החברה תעסוק בהרחבת סל המוצרים בתחום הפתרונות הטכנולוגיים לפרסום ומדיה של חברת הבת לינקיורי, האחראית לרוב הכנסותיה של החברה.

שורת מינויים חדשים של בכירים בקבוצת וואן טכנולוגיות: שלי כהן ימונה למנכ"ל החברה לאוטומציה ואורי אנוך ימונה לסמנכ"ל הכספים של הקבוצה.

באטמ קיבלה הזמנה בהיקף של 1.3 מיליון דולר לטיפול בפסולת ביולוגית. ב -12 החודשים האחרונים קיבלה באטמ הזמנות למערכת הטיפול בפסולת ביולוגית, בהיקף כולל של 7 מיליון דולר.

 לאומי פרטנרס רוכשת 10% מריטיילורס, חברת הבת של פוקס. ריטיילורס תפעיל את חנויות המותג נייקי במספר מדינות באירופה. תמורת העסקה מוערכת בכ - 66 מיליון ₪. ללאומי פרטנרס אופציה לרכוש 9.9% נוספים בחברה.

אלביט זכתה בחוזים בהיקף של 136 מיליון דולר עבור מדינות באסיה – פסיפיק. תספק מערכות לייזר אוויריות מסוגDIRCM . החוזים יבוצעו במהלך תקופה של ארבע שנים.

 להב אל.אר השלימה גיוס הון בהיקף של כ - 182 מיליון שקל. אבי לוי השקיע כ - 107 מיליון שקל במסגרת הגיוס והפך לבעל השליטה בחברה עם החזקות של כ - 38.45% ממניות החברה. אלי להב יחזיק כעת בכ - 18.5% מהמניות.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה